Пән: Әдебиеттік оқу
|
Мектеп: Ғани Мұратбаев атындағы №17 орта мектеп
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
|
Сөйлеу әрекетінің түрлері ( түйінді дағдылар)
|
Ортақ тақырып:
|
Менің мектебім
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Муратова Айсулу Абдухаликовна
|
Сынып: 2
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Аламын білім кітаптан
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)
|
2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша берілген сұрақтарға жауап беру
2.2.1.1 шығарманы дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу
2.3.3.1 мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер пайдаланып, шығармашылық жұмыс жазу
|
Сабақтың мақсаттары:
|
- сюжетті сурет бойынша әңгімелейді, сұрақтарға жауап береді;
- мәтін мазмұнын түсініп оқиды, әңгімедегі автордың ойын түсіндіреді;
- қосымша дереккөздерден ақпарат табады, талқылайды;
|
Бағалау критерийі
|
-мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді;
-мәтінді мәнерлеп, түсініп, рөлге бөліп оқиды;
-суреттер, фотосуреттер пайдаланып шығармашылық жұмыс жазады;
|
Тілдік мақсаттар:
|
Түйіндік дағдылар:
1.1 Шығарманың мазмұнын түсіну
2.1 Оқу түрлерін қолдану
3.3 Шығармашы лық жұмыстарды түрлі формада ұсыну
|
Құндылықтарды дарыту:
|
жауапкершілік, сын тұрғысынан ойлау және шығармашылық, құрмет, ашықтық
|
Пәнаралық байланыстар:
|
Жаратылыстану-ҚР конституциясы адамның қоғам алдындағы құқығын қорғайтын мемлекеттік құжат екенін түсіндіреді
Дене шынықтыру – қимыл жаттығулары
|
АКТ қолданудағы дағдылары:
|
оқулықтан, анықтамалықтан дереккөздерден ақпараттар табады, түсіндіреді, талқылайды.
|
Бастапқы білім:
|
Білім алушылар сурет бойынша кітап туралы әңгімелейді, өлең, тақпақ және мақал – мәтелдер біледі.
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері:
|
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы:
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Аялы алақан»
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды.)
Алдыңғы білімге шолу
К ітап туралы өлеңдерді слайдтан оқу.
Жаңа сабақтың тақырыбымен байланыстырамын.
Білім алушылар кітапханаға кіруге «Билеттер» таңдау арқылы 5-топқа бірігеді.
«Қызығушылықты ояту»
-Кітап туралы қандай даналы сөздерді білесіңдер?
-Ең бірінші қандай кітап оқыдыңыздар?
-Не үшін адамдар кітап оқиды? Не себепті деп ойлайсыз?
|
интербелсенді тақта, ноутбук
слайд
кіру билеттері
(1,2,3,4,5)
|
Сабақтың ортасы:
|
1-тапсырма.Ұжымдық жұмыс. Айтылым.Тыңдалым.
«Ой қозғау» әдісі
Оқулықтағы суретке зер сал.
- Суреттен не байқадың?
- Мектебіңде осындай орын бар ма?
- Сен ол жерге не үшін барасың?
- Қандай кітап оқығанды жақсы көресің?
- Суретті қалай атар едің?
Дескриптор:
-суреттерді байланыстырады;
-сурет бойынша сұрақтарға толық жауап береді
-сурет бойынша әңгімелейді;
-құрастырған әңгімеге тақырып қояды.
|