Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т2
|
Бөлім: ІІ Құндылықтар
|
Күні: 07.10.
|
Педагогтің аты-жөні: Еслямғалиева А.Ш.
|
Сынып: 4г
|
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
|
Сабақтың тақырыбы: Қамқор немере
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
4.3.4.1* мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру
|
Сабақтың мақсаты :
|
Барлық оқушылар: мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырады және оған жауап береді
|
Тілдік мақсаттар
|
борыш ,тірек ,мақсат ,туысқан ,пікір ,қамқор болу, алғыс айту
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(5 минут)
|
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы»
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.
Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б.
Үй жұмысын тексеру
Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.
|
Қолпаштау
|
Слайд
|
Сабақтың ортасы
(6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. борыш
тірек
мақсат
туысқан
пікір
қамқор болу
алғыс айту
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.
Оқылым.Айтылым_Жаңа_сөз_үйренейік_1-тапсырма'>2. Оқылым.Айтылым
Жаңа сөз үйренейік
1-тапсырма
Жаңа сөздерді мысалдармен оқу.
3.Айтылым.
2-тапсырма
Ойды жалғастырып айт. Үлгіні пайдалан.
Сергіту сәті
4. Оқылым.Айтылым.
3-тапсырма. Сурет бойынша болжам жаса. Мәтінді тыңда және оқы.
5.Жазылым
5- тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып жаз.
|
Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.
Оқылым.Айтылым сөйлемдерді оқиды, мағынасына қарай сәйкестендіреді
Айтылым.
Үлгі: Туысқандарға үнемі қамқор болу керек. Мен бұл пікірмен келісемін, себебі туыстар-саған ең жақын адамдар. Олар да саған қамқор болып жүреді..
Сергіту сәтін орындайды.
Мәтінді тыңдайды, оқиды. Сұрақтарға жауап береді.
Туысқандар – сендердің ең жақын адамдарың. Жақын адамдарға
қамқор бол... Ата-әжелеріңнің, әке-шешелеріңнің айтқанын тыңда... ,
құрметте..., сыйла... Өз борыштарыңды ешқашан ұмытпа...
Нағыз азамат - ата-анасының тірегі. Нағыз азамат бол...
Алдарыңа үлкен мақсат қой...
Керекті қосымшалар: -ыңдар, -ңдар, -ңдер, -ңдар,
-ңдар, -ыңдар, -ыңдар
|
«Бас бармақ»
Дескриптор:
- жаңа сөздерді қолданып, сөйлемдерді оқиды, мағынасына қарай сәйкестендіреді
Өзара бағалау
Дескриптор:
-жаңа сөздерді пайдаланады, тәуелдік , септік жалғауларды дұрыс қолданады,сөйлемдерді дұрыс құрастырып айтады.
Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
«Бас бармақ»
|
Оқулық 51 бет
сөздік
слайд
Слайд
Оқулық
52 бет
|
Сабақтың соңы
3 минут
|
Үй тапсырмасын беру : 52 б. 6-тапсырма
|
|
Кері байланыс
«Бағдаршам» әдісі
Қызыл- мүлдем түсінбедім
Сары- жартылай түсіндім
Жасыл-толық түсінікті
|
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді
|
|
Бағалау
|
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
|