Сабақтың тақырыбы Д. Дефо. «Робинзон Крузо»



Дата13.12.2022
өлшемі405,63 Kb.
#56922
түріСабақ




Бөлім:

3-бөлім: Жердегі климаттық өзгерістер



Күні:

Мұғалімнің
аты-жөні:

Төребекова Іңкәр Қымбатқызы

Сынып:




Сабақтың тақырыбы

Д. Дефо. «Робинзон Крузо» романы (үзінді)

Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме)

А5. Сенімді және еркін жауап беру



Сабақтың мақсаты

7.А5. Диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру

Жетістік критерийі

  • диалогке қатысып, сұрақтарға жауап береді;

  • «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстырып, баға береді

Тілдік мақсаттар

арал – остров (елсіз мекен)
апат – бедствие (қауіп-қатер, жұт)
қол үзу – потерять надежду
қайғығы ұшырау – впасть в уныние
ажал – смерть, гибель
сал – плот (ағаштан байланыстыра жасалған жүзу құралы)
кеменің шөгуі – оседания судна

Құндылықтар

Құрмет, ынтымақстастық, өмір бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, ашықтық.

Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу

Әр адам жеке тұлға

АКТ дағдысын қолдану

Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады.

Өмірмен байланыс

Мінездің ұстамды да сабырлы болуы

Пәнаралық байланыс

География, әдебиет, тарих

Алдыңғы білім

А2. Сөз мәнері мен сөйлеу этикеті

Сабақ барысы

Жоспарланған кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер



Дереккөздер

Сабақтың басы
10 мин



Ұйымдастыру кезеңі
Ой шақыру. Сурет арқылы сабақтың тақырыбын болжау.
«Болжау стратегиясы».

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру
Оқушыларды үш топқа 5 оқушыдан бөлу.
I топ, II топ, III топ
Топ ережесі:

  1. Тәртіпке бағыну

  2. Өзара сыйластық

  3. Тыңдай білу, ести білу

  4. Белсенділік таныту

  5. Сын мәдениетіне үйрену

  6. Қолдау көрсету

  7. Уақытты үнемдеу

Слайд____Сабақтың_ортасы'>Слайд



Сабақтың ортасы
30 мин



Мағынаны тану кезеңі
Сөздікпен жұмыс:
арал – остров (елсіз мекен)
апат – бедствие (қауіп-қатер, жұт)
қол үзу – потерять надежду
қайғығы ұшырау – впасть в умение
ажал – смерть, гибель
сал – плот (ағаштан байланыстыра жасалған жүзу құралы)
кеменің шөгуі – оседания судна


Жеке жоспар
1-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңіздер (әр оқушыға таратылады)
1. «Робинзон Крузо» шығарманың авторы кім?
2. Басты кейпкерді атаңыз, сипаттаңыз?
3. Шығарманың негізгі идеясы қандай?
4. Елсіз аралға Робинзон қалай тап болды?
5. Ол өзіне баспана жасап алу жолында не істеді?
6. Еңбек құралдарын қайтіп жасады?
7. Жұмыс істеу, аң аулау, демалу, тамақ ішу уақыттарын қалай реттеді?
8. Күнделікті өміріне қажетті тамақты қалай және қайдан тапты?
9. Егіншілік және мал өсірумен айналысты ма? Дәнді қайдан алды?
10. Робинзон бірнеше күндерге созылған жауынды күндерде жұмыстың қандай түрімен айналысты?
Шеңбер бойынша бағалау
Бір-бірін бағалайды


Жұптық жұмыс
4-тапсырма. Суретке қарап мәтін құра.


Шеңбер бойынша бағалау
Әр жұп бірін-бірі бағалайды



Сергіту сәті
Ал бәріміз тұрайық,
Алақанды ұрайық.
Оңға қарай бұрылып,
Солға қарай бұрылып.
Бір отырып, бір тұрып,
Бой серігіп алайық.


Топтық жұмыс.
I топ

  1. «Робинзон Крузо». Шығармаға жоспар құру. Әңгіме тақырыбы, көтерген мәселесі. Оқиға желісі.

II топ


  1. Әңгімедегі кейіпкерге микро – мінездеме.




Кейіпкер

Микро – мінездеме

Іс - әрекеті










III топ
«Кейіпкерге хат». Робинзон Крузоға 12 сөйлемнен тұратын хат жазады.


Шеңбер бойынша бағалау
Әр топ бірін-бірі бағалайды


Кері байланыс



Слайд
Д. Дефо. «Робинзон Крузо» романы (үзінді).


Слайд



Сабақтың соңы
5 мин

Рефлексия
«Рефлексия пирамидасы»





Бағалау
Жетістік критерийлері бойынша
Үй жұмысы
«Робинзон Крузо» романнан үзіндіні мазмұндау

Слайд




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет