Бөлімі:
|
2А бөлім.Екі таңбалы сандарды қосу,азайту.Жүздіктер.Есеп.
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сыныбы: 2 «Ә»
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жүздік – жаңа санау бірлігі.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
2.1.1.1 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну, 100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау;
2.1.1.2 екітаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру;
2.1.1.3** екітаңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу
*2.1.1.1 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну, 100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау;
*2.1.1.2 екітаңбалы сандарды мұғалімнің көмегімен оқу және жазу;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар орындай алады:
100 көлеміндегі сандарды қайталап, санайды;
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;
Кейбір оқушылар орындай алады:
Жүздіктерді ауызша қосу жəне азайтады;
|
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
ЕББҚ бар оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
3мин
|
«Шаттық шеңбер»
Балаларды үш топқа бөлемін.
|
Балалар бір-бірімен амандасып, жылы тілек тілейді.
Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.
Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.
|
Оқушылармен бірге амандасып, жылы тілек айтады
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
|
Сары,
қызыл,
жасыл, житондар
|
Ортасы
12мин
|
Жаңа сабақты түсіндіру.Сабақ мақсатымен таныстыру.
1-тапсырма: «Зертте»ЖЖ
|
100-ге дейін бірліктермен және ондықтармен санайды
|
Кітаптағы тапсырмалармен жұмыс жасайды. Санмен сәйкестендіреді
|
Дескриптор:
1. Берілген тапсырмаларды жұпта талқылайды;
2. Өз пайымдауларымен айтып түсіндіреді;
3. көп заттарды жүздіктермен санауды үйренеді;
4. бір жүздікте қанша ондық бар екенін айтады; ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
5мин
|
2- тапсырма: Атап айт» ҰЖ
|
Қандай жүздік жетіспейтінін анықтайды.
|
Санмен сәйкестендіреді.
2-1=1
|
Дескриптор:
1. Берілген сандарды өсу ретімен атайды;
2. Жетіспейтін жүздікті табады;
3. Жүздіктермен санап үйренеді;
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау
|
ДК экраны
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
Сергіту сәті
3мин
|
|
Оқушылар қайталайды
|
Оқушылармен бірге қайталайды
|
|
https://youtu.be/Vwa5zBMF_WU
|
5мин
|
3- тапсырма: ТЖ «Салыстыр »
|
Ондықтар мен жүздіктерді салыстыру
|
Қосу және азайту амалдарына мысалдар келтіру
|
Дескриптор:
1. Берілген тапсырманы топта талқылып, орындайды;
2. Жүздіктермен салыстыруды үйренеді;
3. бір-бірінің жұмыстарын тексереді, бағалайды
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
5мин
|
4- тапсырма: ҰЖ «Есепте»
|
|
Әр есепке сызба таңдап,шешуін табады.
|
Дескриптор:
1. Берілген тапсырманы өзара талқлыайды;
2. Қысқаша шартын құрастырады;
3. Шешуін, жауабын табады
|
ДК экраны
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
Соңы
2мин
|
Үй тапсырмасы: 11-бет № 5
|
|
Қосу және азайту амалдарына мысалдар келтіру
|
|
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
Кері байланыс
5мин
|
«Білім ағашы»
|
Стикер жабыстырады
|
Стикер жабыстырады
|
|
Білім ағашы парақ
шасы стикер
|
Бағалау
|
Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі.
|
|
|
|
|