Білім беру ұйымының атауы
|
№20 Т.Бердияров атындағы жалпы орта білім беретін мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі
|
Пәні:
|
Қазақ әдебиеті
|
Бөлім:
|
1-тарау: Таза,мінсіз асыл сөз
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Нурхайова Майра Ауелбековна
|
Күні:
|
02.09.2022ж.
|
Сынып: 5Ә
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ертегілер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
5.1.2.1. – әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау;
5.3.1.1. – шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар үшін:
- әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтай алады.
Көпшілік оқушылар үшін:
- шығармадағы эпизодты анықтай алады.
Кейбір оқушылар үшін:
- шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалай алады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдас
тыру кезеңі
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
|
Сабақ басында психологиялық ахуал қалыптастыру.
"Бір сұрақ,бір жауап" әдісі арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Оқушыларға кері байланысты ауызша беремін.
|
Оқушылардың түсіну және жауап беру дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
|
«Жіктеу
тәсілі» арқылы оқушы
лардың оқуға деген қызығушы
лығын арттыру мақса
тында мүмкін
дігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.
|
Оқулық, жұмыс дәптер
лері
|
Жаңа сабақ
Сабақтың ортасы
|
«Миға шабуыл» әдісі арқылы алдыңғы оқу мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын сыныппен талқылау.
Бағалау критерийі:
- әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды.
- шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалайды .
Дескриптор:
- әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтай алады.
- шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалайды.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
|
Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлану
ды дамыту.
|
Қалыптастырушы бағалау: өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылау
ға белсенді
лікпен қатысқан оқушыға Жарай
сың! деген мадақтау сөзімен ынталан
дыру.
|
Бекіту
|
«Еркін микрофон» әдісі арқылы сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдаймын.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.
Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтаймын.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
«Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалаймын. Яғни, «Дұрыс келісемін», Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылар
дың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
|
Кері байланыс
|
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
|
|
|
|