САБАҚ: 2
|
Мектеп:
|
Мерзімі:
|
Оқытушының аты-жөні: Байырова Ж. Р.
|
Сынып: 9
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар: 0
|
Бөлім
|
Тарихи шындық пен көркемдік шешім
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жырдың тақырыбы мен идеясы. Заман көрінісі, заман бейнесі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау;
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушы
автор бейнесін анықтайды;
Көптеген оқушы
автор бейнесіне талдайды;
Кейбір оқушы
автор бейнесіне қатысты негізгі ойларға талдау жасайды.
|
Бағалау критерийі
|
автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасайды;
|
Жоспар
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары 5 топқа бөлінеді.
Қызығушылықты ояту.
Сынып оқушылары «Мозайка» әдісімен
5 топқа бөлінеді.
Бұл заттардың кімге тән екенін анықтау және атауларын, не үшін қолданылатынын анықтату.
Оқу мақсатымен, бағалау критерийімен танысады.
|
Оқушылар назарын сабаққа аударады.
Сынып оқушылары «Мозайка» әдісімен
5 топқа бөлінеді.
Сабақтың мақсатын, тақырыбын, бағалау критерийін анықтайды.
|
ҚБ «Нысана»
Оқушы
лар стикер жапсыру арқылы бағалай
|
|
Сабақтың ортасы
8 минут
|
Мағынаны тану.
Оқушыларға автор бейнесін талдау, идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөлін анықтау үшін топтық тапсырмалар беріледі. Топтар жұмысын А3 форматындағы қағазға жазып, сынып қабырғасына іледі.
Тапсырма: Берілген ойды топта талқылай отырып, себебін анықтаңыздар.
1-топ: Автор – оқиғаны баяндаушы, себебі ...
2-топ: Автор батырлардың ерлігін бұрынғы батырлар жыры дәстүрінде бейнелейді, себебі ...
3-топ: Автор – заман шындығын тебірене жырлаушы, себебі ...
|