Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңсіздік Осы сабақта қол жеткізілетін



бет1/4
Дата24.04.2023
өлшемі89,48 Kb.
#86343
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
Ñàáà?òû? òà?ûðûáû Êâàäðàò òå?ñ³çä³ê Îñû ñàáà?òà ?îë æåòê³ç³ëåò³


Қысқа мерзімді жоспар

Тарау/Бөлім
8.4А Теңсіздіктер

ХХХ мектеп-лицей Пән мұғалімі: ХХХ

Пәні: алгебра




Күні:




Сынып: 8

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Квадрат теңсіздік

Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.2.7 Квадрат теңсіздіктерді шешу



Сабақтың мақсаты:
(бағалау критерийлері)

Квадрат теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешу (D жағдайы)

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу және түсіну; қолдану; жоғары деңгей дағдылары

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
4 минут



I.Ұйымдастыру кезеңі
1.Оқушыларды ұйымдастыру;
Ынтымақтастық ахуал тудыру.

2.Топтарға бөлу.


Оқушылар мақал-мәтелдер жазылған кеспе қағаздар таңдайды,оның мағынасына қарай «Ынтымақ», «Өнер», «Тіл-ой» топтарына бөлінеді.

3.Үй тапсырмасын тексеру. «Жұбыңды таны» әдісі.


Мұғалім бір оқушының дәптерін(есептердің дұрыс шығарылуын)тексереді.

Оқушылар шеңбер бойымен бір бірінің артына тұрып,сол қолын ортаға созады.Оң қолын жанына созып күн мен оның сәулелерін бейнелейді.

Оқушылар топтарда бірігіп отырады,топ спикері сайланады.


1) Оқушы тақтада тексерілген есептердің жауабын жазады;


2)Қалған оқушылар жұптарда дәптер алмасып,үй тапсырмасын тақтада жазылған жауаппен тексереді.

«Тамаша!»,


«Жарайсыңдар!»

Бір-бірін бағалау («+/ »)



Слайд 1,2


Шыныбеков Ә.Н. Шыныбеков Д.Ә. Алгебра,жалпы білім беретін мектептің 8-сыныбына арналған оқулық, «Атамұра»,2018



Сабақтың ортасы

2-3 минут


ЕББҚ

4-5 минут

3 минут

ЕББҚ
10-12 минут

12-15 минут




II.Жаңа тақырыпты меңгерту
1.«Ақиқат,жалған» әдісі.(өткенді қайталау)
Тапсырма.
у=х²+х 2 функциясы үшін келесі есептеулер, тұжырымдар ақиқат па?
1. х=0 болғанда у=0²+0 2= 2 (ақиқат)
2. х= 3 болғанда у= 3)²+ 3) 2= 4 (ақиқат)
3. х= 3 болғанда у= ²+3 2=8 (жалған)
4. (жалған)
5. (ақиқат)
6. (ақиқат)
7. (жалған)
8. х²+х 2 квадрат теңсіздігінің шешімі (графиктік әдіс): (ақиқат)
-2 1 х


2.«Ой жалғау» әдісі.
Көп нүктенің орнына тиісті сөз(дер)ді ,сан немесе белгілерді қойып шық.
1. у= х² + х 2 функциясының нөльдері ...
және 1)


2. Сан осін сыз. Бірлік кесінділерді ескермей нөлдерді
(-2 және 1) сан осінде белгіле.


3. Сан осі ... интервалға бөлінді? Оларды жаз.
4. 3 саны қай интервалда (аралықта) жатады?
0-саны ше ?
5. ( 2 ;1) аралығында ... бүтін сан бар?
6. а) Қатаң теңсіздік белгісі...
ә) Қатаң емес теңсіздік белгісі...


3. Жеке жұмыс.«Түйіндеу» әдісі.
Сан осіндегі интервалдарға у= х² + х 2 функциясының мәндерінің таңбаларын интервалдарға жаз.(1,2-тапсырмалардағы мәліметтерді қолданады)
демек, 1) х² + х 2 теңсіздігінің шешімі ретінде қай аралықты аламыз ?
2) х² + х 2 теңсіздігінің шешімі қалай жазылады?
3) х² + х 2 (х² + х 2 0)
теңсіздіктерінің шешімдерін қалай жазамыз ?
III.Есептер шығару


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет