Сабақтың тақырыбы: Қоғамдағы интернетке тәуелділік мәселері. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/3
Дата27.11.2023
өлшемі0,57 Mb.
#129338
түріСабақ
  1   2   3

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Компьютерлік жүйелер және желілер

Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып 6

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Қоғамдағы интернетке тәуелділік мәселері.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



6.4.2.1 интернетке тәуелділіктің проблемаларын талқылау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

«Интернетке тәуелділік» ұғымын білу.

Көптеген оқушылар:

Интернетке тәуелділіктің түрлерін ажырата білу.

Кейбір оқушылар:

Интернетке тәуелділіктің салдарына сипаттама беру.



Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Сергіту сәті.
Оқулық. 9-бет 4-сурет. Жаттығуды орындауға ұсынамын.
4.Жаңа тақырыпқа шолу.
Бүгінде балалар көп уақытын компьютерде, планшетте немесе телефон арқылы әлеуметтік желілерде өткізеді.Интернет- технологиялық прогресстің үлкен жетістігі ретінде адам үшін көптеген пайдалы қызметтерді атқарады. Әйтсе де оның өзіндік зиянды жақтары бар. Солардың арасында ең негізгілерінің бірі- адмдардың интернетке тәуелді болуы.

1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
4.Жаттығуды орындайды



«Басбармақ» әдісі






Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру.
«Интернетке тәуелділік» ұғымы адамның өзін-өзі басқаруының төмендеуінің арқасында қалыптасқын өмір сүру қағидаларын бұзуға әкелетін мінез-құлықтың ерекшелігін білдіреді.

Көрсетілім.Презентация.




Топтық жұмыс. 1-тапсырма.
Интернетке тәуелді болмау үшін не істеу керек?

Оқулық. § 1.2 12-бет «Интернетке тәуелді болмау үшін не істеу керек?»


Дескриптор:


-профилактика әрекеттерді талқылайды.

ҚБ: «Басбармақ» әдісі / 1 балл/


Топтық жұмыс. 2-тапсырма:
Интернетке тәуелді адамдардың виртуалды қарым-қатынасының екі белгісін таңдаңыз.
1) әр түрлі компьютерлік ойындармен шұғылдану;
2) осы салада жеткілікті білімі жоқ адамдармен компьютерлік тақырыпты талқылау;
3) көп мөлшерде электрондық хат алмасу, сайттарға тұрақты қатысу;
4) веб-сайттарға қандай да бір мақсатсыз шолу жасау.

Дескриптор:


- Интернетке тәуелді адамдардың виртуалды қарым-қатынасының екі белгісін көрсетеді.

ҚБ: смайлик /2 балл/




(Ө) 3-тапсырма.
Интернетке тәуелділіктің үш қолайлы сипаттамаларын белгіле:

Адамның интернет желісінде көп уақытын өткізуі

Басқа адамға сенуге ұмтылысы

Адамның интернет желісін қолдануға тәуелділігі

Адамның интернет желісінен уақытында шығып кете алмауы

Дескриптор:


-Интернетке тәуелдіктің бірінші қолайлы сипаттамасын белгілейді;
-Интернетке тәуелдіктің екінші қолайлы сипаттамасын белгілейді;
-Интернетке тәуелдіктің үшінші қолайлы сипаттамасын белгілейді;

ҚБ: смайлик /3 балл/




(Ө) 4-тапсырма.Сәйкестендір:



Веб-серфинг тәуелділігі




Үлкен көлемде хат жазысу, желідегі достар мен таныстардың көптігі

Виртуалдық қарым-қатынасқа тәуелділік

Интернет -дүкендерде қажетсіз заттарды сатып алу

Ойын тәуелділігі

Желі бойынша шексіз саяхат жасау,ақпаратты іздеу

Интернет арқылы сатып алу қажеттілігіне тәуелділік

Желідегі компьютерлік ойындарға қызығу

Дескриптор:


-интернетке тәуелділіктің түрлерін сәйкестендіреді.
ҚБ: смайлик /4балл/

Дәптерге «Интернетке тәуелділік» анықтамасын жазады
Интернетке тәуелді болмау үшін не істеу керек?» анықтамасымен танысады

Топта оқушылармен талқылайды -оймен бөліседі

Дәптерге орындайды

Дәптерге орындайды








«Басбармақ әдісі»
1 балл

Смайлик
2 балл



Смайлик
3 балл

Смайлик
4 балл





https://www.youtube.com/watch?v=Ca2ZAtx8v4s
Презентация

Оқулық

Карточка

Карточка


карточка

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс: «Қажетті сөздер»
Ұнады, қажет, пайдалы, білдім,
үйрендім, қызықтым, есте сақтадым

Өзін-өзі бағалау.







Үй тапсырмасы


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет