8. Ж4. Құрмалас сөйлемдерден алған теориялық білімдерін практикада қолдану; ауызша,жазбаша талдау жұмыстарын жүргізе оты- рып,білімдерін бекіту;
Сабақтың мақсаты
Құрмалас сөйлемдерден алған теориялық білімдерін практикада қолданады;; ауызша,жазбаша талдау жұмыстарын жүргізе оты- рып,білімдерін бекітеді;
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
3 мин
І.Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық
жағымды ахуал туғызу. Өз есімдерінің бас әрпімен басталатын сын есімдермен өздерін таныстыру.
Сынып оқушылары сөйлемдерді таңдап алады. Ол сөйлемдер жақты, жақсыз сөйлемдерге байланысты, жақты сөйлемі бар оқушылар 1-топ
, ал жақсыз сөйлемі бар оқушылар 2- топ болады.Топ басшыларын сайлайды
, топтың атын қояды.
Бағалау парағына топ басшысы аттарын жазып қою.
Жай сөйлем бір ғана тиянақты ойды білдіреді.
Жеке сөздерден құралады.
Жеке сөйлемге сай дауыс ырғағы да ықшам.
Әр сөйлемнің аяқталғанына байланысты өзіндік айырымы бар дауыс ырғағымен айтылады.
Құрмалас сөйлем екі жай сөйлемнен құралып, күрделі ойды білдіреді.
Баяндауыштары тиянақты.
Жек сөйлемдер бір-бірімен құрмаласып тұрғандықтан, дауыс ырғағы әр сөйлемнің өз ыңғайына қарай ерекшелен
Смайликтер арқылы бағалау.
👏
👍
👎
Интерактивті тақта, слайд, видеоролик.
Бекіту
Екі топқа жеке тапсырмалар беру І деңгей 1-топ Берілген сөйлемдерден жай сөйлем мен құрмалас сөйлемдерді ажырату.
Мейрамның Мұздыбайға соға кеткісі келді.
Жүйрік шабыста сыналады, шешен айтыста сыналады.
2-топ Берілген сөйлемдерден жай сөйлем мен құрмалас сөйлемдерді ажырату.
Қамыстың үстіне топырақ себіледі, оған су сеуіп дымдайды.