Пән:
Предмет:
|
Қзақ тілі
|
Бөлім:
Раздел:
|
Менің туған өлкем өлеңдер мен прозада
|
Сабақтың тақырыбы:
Тема урока:
|
Нәтиже сабақ
|
Мұғалімнің аты-жөні
ФИО педагога
|
Жумабаева А.Р
|
Күні:
Дата:
|
|
Оқу мақсаты:
Цели обучения:
|
6.1.5.1 - тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау
6.5.2.1 - жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастыру
|
Сабақтың мақсаты:
Цель урока:
|
тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтайды
|
тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжайды;
|
жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастырады
|
Азаматтық жаҺандану/Глобальное гражданство
|
елжандылық, отансүйгіштік қасиетке өз туған жерін құрметтеу, қадірлеу, бағалай білу
|
Миссия, видение, ценности
|
Зайырлы қоғам және руханият
Біздің қоғамдағы ұлттық бірлік, бейбітшілік және келісім
|
Дағдылар:
1.Өзін-өзі ұйымдастыру
2.Коммуникативтік
|
Уақытты үнемдеу арқылы өз-өзің реттейді.
Жұппен жұмыс жасап, коммуникативтік дағдысын қалыптастырады.
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(15 минут )
|
Оқушылармен амандасу;
Оқушыларды түгендеу;
Сыныпта психологиялық ахуал орнату;
Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу. «Сәлем»
Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне жақсы тілек тілейді. Оқушылар саусақтарын бір-бірден тигізіп, бір сөзден айтады:
1) Бас бармақтарын тигізеді - Саған,
2) Екінші саусақтарын тигізеді - Әрқашан,
3) Ортанғы саусақтарын тигізеді - Үлкен,
4) Аты жоқ саусақтарын тигізеді - Табыс,
5) Кішкентай саусақтарын тигізеді - Тілеймін,
6)Алақандарын тигізіп, амандасады - Сәлем!
Үй жұмысын тексеру:
тапсырма: Мақал – мәтелдерді сұрау.
тапсырма: «Сұрақ – жауап ағашы» (топтық жұмыс)Барлық оқушылар тақырып бойынша сұрақ құрайды.
Шарты: сұрақтарда жаңа сөздерді қолданады.
Керекті сөздер: өлке, самал, барқыт, талап, тау бөктері, әуес, қасиетті, етек, мәре-сәре, қора.
|
Оқушылар сабаққа назар аударады;
Өз-өзің реттейді.
«Сәлем» әдісі арқылы бір –бірімен амандасып жағымды ахуал орнатады.
Оқушылар керекті сөздерді қолданып, сұрақ құрайды. Ағашқа сұрақтарды іледі, Өздері сұрақтарға жауап береді.
|
|
Оқулық, ИКТ, жұмыс дәптері, сөздік
|
Сабақтың ортасы
инут
|
тапсырма: Тірек сөздерді пайдаланып, «Менің туған өлкем поэзия мен прозада» тақырыбында шағын мәтін құру. Мәтінде деректі, дерексіз зат есімдерді қолдану.
Керекті сөздер: туған өлке, сағыныш, арман, асқар тау, көк аспан, махаббат, нұрлы жүрек, шалқар көл, ну орман.
тапсырма: (жұппен жұмыс)
Суретке қарап, мазмұнына сай келетін сөздерді пайдаланып диалог құрыңдар.
|
Оқушылар берілген тірек сөздерді пайдаланып шағын мәтін құрайды.
Оқушылар суретке қарап, жұппен жұмыс жасайды, диалог құрайды
|
Әр орындаған тапсырмаға 2 ұпай
|
Презентация
Оқулық 97-бет, 4- тапсырма
Суреттер
|
Сабақтың соңы
10 минут
|
Рефлексия: «Блоб ағашы»
|
Оқушылар өздері қай жерде екенін анықтап, белгілейді.
|
|
|
Үйге тапсырма беру
|
98- бет, Ғ.Қайырбековтың өлеңін жаттау.
|
|
|
|