Тақырыбы
|
Құндылықтар, көзқарастар, ықпал ету тәсілдері
1-сабақ: Бұдан әрі даму бағыттары мен басымдықтарын анықтау үшін жеке тұлғаның құндылықтары мен көзқарастарын нақтылау.
2-сабақ: Оқыту және оқу әдістемесін жетілдіру мақсатында зерттеу жүргізу қажеттігін негіздеу және мойындау.
Сыныптағы психологиялық ахуал.
|
Мақсаты
|
Мұғалімдер зерттеулер мен жетілдіру арқылы кәсіби дамудың қажеттілігі туралы қорытынды жасайды.
|
Оқу нәтижесі
|
Мұғалімдер құндылықтар мен басымдықтар жүйесіне қатысты өздерінің көзқарастарын дәлелдейді,сыныптағы жағымды атмосферамен және ұжымдық сезімнің қалыптасуы үшін ұжымның тәртібі мен ұйымдастырылушығының мәнін бағалайды.
|
Түйінді идеялар
|
1.Оқыту мен оқу тәжірибесін жетілдіру жөніндегі жұмыстағы көпнұсқаулық мұғалімнің кәсіби рөлінің маңызды құрамды бөлігі болып табылады.
2.Жетілдіру жөніндегі жұмыс тек қана мұғалімнің өз тәжірибесін жақсартып қана қоймайды,сонымен мектептегі басқада мұғалімдердің тәжірибесіне әсер ете алады.
3.Табысты оқыту мен оқудың маңызды аспектісі ретінде оқуды оңтайландыруға,мұғалім мен оқушылардың өзін-өзі іске асырудан қанағаттану сезімін қамтамасыз етуге,жақсы және ұйымдасқан жұмыс ахуалын сақтап тұруға әсер ететін өзара қарым-қатынас сипатын түсіну.
|
Мерзімі
|
Тапсырма
|
Тренердің іс-әрекеті
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Ресурс
|
Рефлексия
|
09.00-09.10
10мин
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Топқа бөлу
|
«Алақан жылуы» әдісі
«Ақыл, білім, ар, мінез»
|
«Алақан жылуы» әдісі арқылы бір – біріне сәттілік тілейді.
Өздеріне ұнаған түстерді тарату арқылы топқа бөледі.
|
Кеспе қағаздары
|
|
09.10-09.16 6 мин
|
«Сүйіспеншілік, табыс және байлық»
|
«Сүйіспеншілік, табыс және байлық» мәтінін талдау
|
Берілген мәтінді «Интервью» әдісі арқылы талдайды.
|
Баспасөз материалдары, бейнеролик
|
|
09.16-
09.22
6 мин
|
Мұғалім ұстанымы қандай болмақ?
|
«Мұғалім бәрінен қымбат, өйткені, мұғалім – мектептің жүрегі» Ы.Алтынсарин
«Нашар мұғалім ақиқатты өзі айтып береді, ал жақсы мұғалім оқушының өзін ізденуге жетелейді» А.Дистерверг
|
«Т кестесі» арқылы берілген пікірлерді талдайды.
|
Үлестірмелі қағаздар
|
|
09.22-09.28
6 мин
|
«Екі оқиғаның ақыры: АЖАЛ» мәтіні
|
«Дискуссия» картасы арқылы берілген мәтінді талдау
|
«Дискуссия» картасы арқылы берілген мәтінді талдайды. Жуан және жіңішке сұрақтарды құрастырады.
|
Баспасөз материалдары
|
|
09.28-09.35
7 мин
|
Мұғалім құндылықтары
|
Мұғалім құндылықтарын талдау
|
Берілген тақырыпты «Ұқсастық пен даралық» әдісі арқылы талдайды.
|
Кесте, кеспе қағаздары
|
|
09.35-09.45
5мин
|
Тәжірибедегі құндылықтар, ұстаным және стратегиялық іс- әрекет
|
Таныстырылымды талдау
|
РРТ түсіндіреді.
|
РРТ таныстырылымы
|
|
09.45-09.55
10мин
|
Кері байланыс
|
«Сіз қай түсті ұнатасыз?»
Бүгінгі коучингтен не алдым?
Менің бойымдағы құндылық қандай?
|
Берілген қағаздан жеке тұлғаның сұлбасын жасайды.
Берілген сұрақтарға жауап береді.
|
Кеспе қағаздары
|
|