Апта Күні: Тренер



Дата04.11.2022
өлшемі21,5 Kb.
#47385

Апта



Күні:

Тренер:

Өткізілетін орны:



Тақырыбы

Оқушылардың жаңартылған білім туралы көзқарасы

Мақсаты

Мұғалімдер «Сабақта зерттеу» тәсілінің мәнін оқытуды дамыту мен жетілдірудің құралы ретінде оқушылардың оқуға зейінін шоғырландыру арқылы құрылымдайды.
Өз мектептеріндегі мұғалімдер тобының тәжірибесін дамытудың құралы ретінде «Сабақты зерттеу» тәсілдерін қолданудың түрлерін анықтайды.

Оқу нәтижелері

Оқытуды дамыту мен жетілдіру үшін,мұғалімнің оқуы мен
тәжірибесінің құралы ретінде мұғалімдер мектепте «Сабақты
зерттеу» тәсілін енгізудің алгоритмін әзірлейді.

Түйінді идеялар

«Сабақты зерттеу» сыныпта жүргізілетін, бірге жоспарлайтын, сабақберетін,бақылайтын және зерттеу сабақтарындағы оқудыталдайтын мұғалімдер тобының эскперименттік зерттеуініңарнайы формасы.
«Сабақты зерттеу» мұғаімнің өз оқытуында жекелеген оқушыны оқытудың сапасы туралы ойлануына ықпал етеді.
«Сабақты зерттеу» тәсілінің циклі мұғалімдерге оқушы қажеттілігін қанағаттандыру үшін инновациялық педагогикалықтәсілдерді дамыту мен жетілдіру үшін көмектеседі.
Сабақты зерттеу барысындағы анықталған жаңалықтар өз мектептері мен көрші мектептердегі әріптестер арасында таратылады.
Сабақты зерттеу тәсілінің мектепке енгізілгеніне байланысты сабақтағы басты екпін үдерісті дамытуға немесе қолдауға және жоспарлауға жасалады.

3 минут


2 минут
10 минут



Сабақ барысы
І. Ұйымдастыру «Сиқырлы сағат» тренингі ()
Топқа бөлу: «Кіру билеті» үлестірме парақтар: «Ата-ана», «Оқушы», «Мұғалім»


Жағымды ахуал: «Акрасөз» әдісі
«Ата-ана» тобы «Ана»
«Оқушы» тобы «Отан»
«Мұғалім» тобы «Махаббат» туралы ән айту

Коучердің кіріспе сөзі: — Құрметті әріптестер, біз бәріміз де осынау өмір- өзен қайықтарының ішіндегі «ұстаздар» деген қайығында жүзіп келеміз. Дана халқымыз: «Кемедегінің жаны бір» деп текке айтпаса керек-ті. Осы даналықты салыстыру түрінде айтсақ, бізді көп нәрсе ортақтастырады. Яғни, шәкірт тәрбиелеу.


Әр адам өзі өмір сүріп отырған қоғамының жаршысы болу керек. Ал қазіргі заман біздерден, мұғалімдерден нені талап етеді? Бүгін осы мәселе жөнінде ой бөліспекпіз.







Негізгі бөлім


3 минут



«Синектің конустық метафорасы» әдісі
«Қалай?» (ата-ана тобы) Сіз қазіргі таңдағы білім беру жүйісіндегі критериалды бағалау жүйесіне қалай қарайсыз?
«Неге?» (мұғалім тобы) Қазіргі білім беру жүйесінде көптеген олқылықтар мен кемшіліктердің болуы неге байланысты?
«Не?» (оқушы тобы) Мектеп бағдарламасын терең меңгеру үшін не қажет?


Тренердің кері байланысы:


Кері байланыс: «Бес сөз бір сөйлем» әдісі

Флипчартқа 1 сурет, және 5 сөз жазып беруді ұсыну.






Тренердің кері байланысы


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет