Білім беру ұйымының атауы №21жалпы орта білім беретін мектебі Пәні



бет1/4
Дата10.10.2023
өлшемі32,96 Kb.
#113496
  1   2   3   4




Білім беру ұйымының атауы

№ 21жалпы орта білім беретін мектебі

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

Сарматтар

Педагогтің аты-жөні:

Тазабекова Саналы Дуйсенкуловна

Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны: 18

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:

Жазба және археологиялық деректердегі Сарматтар . Зерттеу сұрақтары: Сармат қоғамы несімен ерекшеленеді?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

5.2.2.1 -археологиялық ескерткіштерді сипаттау;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындайды: Сарматтардың тарихы туралы деректермен танысады; Сарматтардың археологиялық ескерткіштері туралы анықтайды; Жерлеу орындарының ерекшелігі мен ол жерден табылған заттарды, бұйымдарды анықтайды. (білу, түсіну)
Басым бөлігі орындайды: Сақтар мен Сарматтардың археологиялық ескерткіштеріне сипаттама беріп, салыстырады. (қолдану, талдау)
Кейбір оқушылар орындайды: Сармат қоғамындағы әйелдердің орны туралы деректермен танысып эссе жазады, баға береді. (жинақтау)

Бағалау критерийлері

- Сарматтардың тарихы туралы деректермен танысады;
- Сарматтардың археологиялық ескерткіштері туралы біледі;
- Жерлеу орындарының ерекшелігі мен ол жерден табылған заттар мен бұйымдарды анықтайды;
- Сақтар мен Сарматтардың археологиялық ескерткіштерін салыстырады;
- Сармат қоғамындағы әйелдердің орны туралы деректермен танысып,эссе жазады бағалайды;



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5-мин)



Сыныппен амандасу,түгендеу.
Үй тапсырмасын тексеру үшін «Ішіне сыртына » әдісін қолданамын.
1.Қаңлылардың орналасқан аумағын картадан көрсетіңдер?
2.Қаңлылылардың қай ғасырларда өмір сүрген ?
3. Қаңлыларды астанасы қай қала болған?
4.Қаңлылар қай елдермен көрші болған?
5. Қаңлылардың халқы мен әскер саны қанша болған?

Тақтаға тақырыпқа байланысты суреттер, тірек сызбалар ілініп тұрады.


Осы қойылған ақпараттар арқылы оқушылардың ой пікірін тыңдап,жаңа тақырыпқа көшемін.
Барлық оқушыны «Мозайка» әдісі арқылы 3-топқа бөлемін.

Білім алушылар үй тап.байл.қойылған сұрақтарға ауызша жауап береді

Білім алушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшеді.


Сабақтың мақсаты,Бағалау крийтерилерімен танысады.
Барлық оқушылар «Мозайка» әдісі арқылы 3-топқа бөлінеді.

Ауызша
Мадақтау
Тамаша,
Керемет,
Жарайсың
Өте жақсы.

Тақта,
Бор,


А4 Қағазы,
суреттер



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет