Бөлім 3 Дизайн және технология. Мектеп



бет1/4
Дата14.05.2023
өлшемі248,84 Kb.
#93002
түріСабақ
  1   2   3   4

Бөлім 3
Дизайн және технология.



Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Сопбек Аружан Абдуллақызы





Сабақтың тақырыбы:

Тоқыма материалдарының жіктемесі мен


сипаттамалары. Материалдардың түрлері
мен ерекшелігін зерттеу.










Сынып:5

Қатысқан оқушылар саны:



Қатыспаған оқушылар саны:



Оқу мақсаты



5.1.6.3.-Тоқыма материалдары мен бұйымдарының классификациясын,


құрамы менқарапайым тоқылуәдісін сипаттау жәнебілу.



Сабақ мақсаты



Барлық оқушылар: тоқыма материалдар мен бұйымдарының классификациясын


анықтайды,салыстырады.(білу,түсіну)
Басым бөлігі: Тоқыма материалдары мен бұйымдарының түрлерін жіктейді,
сәйкестендіреді,сипаттайды.
Кейбір оқушылар:Тоқыма материалдарыныңқасиеттерін салыстырады,дәлелдейді.



Бағалау
критерийлері

Оқушылар:


-табиғи және химиялық талшықтарды сипаттайды;
-негізгі және арқау жіптерін бағытын анықтайды;
-қарапайым тоқыма өрімін біледі;
-материалдар мен талшықтардың жіктелуін сипаттайды.



Тілдік мақсаттар



-Тоқыма материалдары,талшық,табиғи және химиялық талшықтар,мақта,зығыр,


жүн,жібек, мата,тоқыма,талшық,негізгі және арқау жіптер ,жиек,қасиеті,тоқыма
өрімі,оң және теріс беті.
-Мен мына матаны білемін.......
-Мен матаны ......жасайды деп ойлаймын.
-Мен .......матаны ажырата аламын.
-Матаның .....беттерін ажырата аламын.
-Мата қандай жіптерден құралған?



Құндылықтарды
дарыту

Тоқыма материалдары мен бұйымдарының классификациясын анықтайды.


Құрамы мен қарапайым тоқылу әдісін сипаттайды.



Пәнаралық
байланыс

Бейнелеу өнері,математика,қазақ тілі.





АКТ қолдану
дағдылары



Берілген сабақ барсында оқушылар қажетті ақпарат жинау үшін және зерттеу


барысында АКТ дағдыларын қолдана алады.



Бастапқы білім



Матаның түрі мен қолданылуы .
Зерттеу жүргізе алады.Көркем материалдарды қолдана біледі.
Оқушылар жұмыстарын таныстыра және талдай алады.




Сабақтың барысы






Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың
жоспарланған
кезендері



Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгендеу.


Оқу құралдарын байқау
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Жақсылық шеңберін құрау»


Топтастыру.

Оқушылар рет сандарын санау бойынша екі топқа топтасады:


«Табиғи», «Химиялық».


Сабақтың тақырыбымен және мақсаттарымен таныстыру.



Оқушыларға мата қиындыларының жіктемесін көрсете отырып,ой қозғау:


-Қандай мата түрлерін білесіңдер?
- Қандай мата түрлері сендерге таныс?
-Ауа райына байланысты киімдер қандай матадан тігіледі?
-Матаны неден жасайды?








Сабақтың басы

Талшық,текстиль,мата өндірісі ұғымдарына анықтама беру.


1. Талшықтар дегеніміз не?
Талшық деп ұзындығы көлденең көп есе артық иілгіш, жіңішке, әрі мықты затты айтады.
Талшықтар нешеге бөлінеді?
- Талшықтар «табиғи» және «химиялық» болып екіге бөлінеді.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет