Факультатив Мектеп: №225 Күні: Үйірме жетекшісі



Дата06.01.2022
өлшемі29 Kb.
#11579
түріСабақ




Факультатив

Мектеп: №225

Күні:

Үйірме жетекшісі: Асарбай Т.

Сынып: 5-6

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Тақырыбы:

Шаршымен шығарылатын есептер

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Оқушыларға өз бетімен қорытынды шығарып, ойларын ашық айту және ойлау қабілеттерін дамыту, есте сақтау, байқағыштық, тапқырлық қабілеттерін дамыту.

Күтілетін нәтиже

Алған теориялық білімдерін есеп қолдана білуге дағдыландыру;

– пікір алмасуға үйренеді .

-топпен жұмыс жасай отырып, балалар сыни ойлауға қалыптасады.


Формасы, әдістері

Тапсырмаларды үш түрлі деңгейде дайындаймын

1-топтарға жоғары жеңгей,

2-топқа орта деңгей,

3-топтарға төменгі деңгей.



Жоспар

Жоспарлан-

ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығуларме қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

45 мин


1. Ұйымдастыру:
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарларын сабаққа аудару

Сабақтың мақсат, міндеттерін нұсқау, топқа бөлу, әр топтың бақылаушысын сайлау.(Оқушылар геометриялық фигуралар белгіленген карточкалар алу арқылы үш топқа бөлінеді)



Топтар: «Алғырлар» «Білгірлер» «Ойшылдар»

2.Өткенге шолу

Әр топқа ауызша өтілген материалдар бойынша сұрақтар мен есептер жасырылады.

І-топ: Бір – бірімен жарысқан

4 аю, бір арыстан

2 қой мен 1 түлкі

Бәрі нешеу кім білді    / 8 /

ІІ-топ: Дүкеннен мен сабын алдым,

Оның және қабын алдым,

Екі дәптер, бір қарындаш,

Тіс ысқышты тағы да алдым.

Есептеші сонда бәрі

Қанша болады, қолда бары?     / 6 /

ІІІ-топ: Күнделікті, санағанда,
Керек ол бізге ауадай,
Айтыңдаршы, бұл қандай сан,
Жан-жағыңа қарамай? (натурал сан)
3.Шырпымен шығарылатын есептер(слайд)

4.Топпен жұмыс

«Жүз қаз» есебі.


Келеді үшып бір топ қаз,
Суалып көлі болып саз.
Ескі жерге оралмақ,
Мүны білмей жалғыз қаз.
Есенсіз бе, жүз қаз,
Деді келіп бір қаз.
Мойнын бұрып бастаушы,
Білдірді оған былай наз.
- Топқа тағы осындай
Жетпей түр ғой қосылмай.
Оның және ширегі,
Болсын жарты керегі.
Өзің жалғыз кезіккен,
Қосыларын сезіп пе ем?!
Бәрін бірге жинайық,
«Жүз» атауын сайлайық,
Қанша едік баста біз?
Деп Сізді де қинайық. Жауабы: 36 қаз.
І-топ: Қоян үш рет секіріп м қашықтыққа барады.Ол бірінші және екінші ретте м қашықтыққа секіреді. Қоян үшінші ретте екіншідегіге қарағанда метрге артық секіреді. Қоян бірінші, екінші, үшінші секіргенде неше метр қашықтыққа барады?
ІІ-топ: Жанармай сататын бекетте барлық жанармайдың бірінші күні -сін,екінші күні қалғанының -ін сатқанда, онда 4т жанармай қалды. Бекетте барлығы неше тонна жанармай болғаны?
ІІІ-топ: Гүлзардағы гүлдердің -і раушан гүлдері,қалғанының -і қалампыр гүлдері,қалған 120 түп- әр-түрлі гүлдер. Гүлзарда барлығы неше түп гүл бар?
5.Жұптық жұмыс

Ребустар шешу

Жұлдыздарды тиісті цифрлармен алмастыр.

А) + * * Ә) + * *

* * *


* * 8 * 9 8
Қию сызығы торкөз қабырғаларының бойымен өтетіндей етіп, 1 суретте берілген фигураны үш тең бөлікке бөл.

1 сурет


26. 2 суретте берілген фигураларды төрт тең бөлікке бөл.

2 сурет




27. 3 суретте берілген фигураларды, қию сызығы торкөз қабырғаларының бойымен өтетіндей, төрт тең бөлікке бөл, әр бөлікте бір дөңгелектен болу керек.

сурет

6.Жеке жұмыс:

Математикалық мақал – мәтелдерді аяқта
1. Жеті жұрттың тілін біл, (жеті түрлі білім ал)
2. Білекті бірді жығады, (білімді мыңды жығады)
3. Екі жақсы қас болмас,
(екі жаман дос болмас)
4. Досыңды үш күн сына ма, (үш жыл сына)
5. Бір елі ауызға –
(екі елі қақпақ)
6. Жүз теңгең болғанша, (жүз досың болсын)
7. Отыз тістен шыққан сөз, (отыз елге тарайды)
8. Жалқаудың екі досы бар: (бірі - ұйқы, бірі – күлкі)
9. Бес бармақ жиылса, (жұдырық болады)
10. Ер бір рет өледі,
(қорқақ мың рет өледі)




Қосымша ақпарат

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Әр тапсырманың бағалау критерийлерін дайындаймын. Оқушылар осы критерийлер бойынша бір-бірлерін бағалайды, топ басшы жазып отырады.



Рефлексия

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?






Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Бағалау парағы

Топ атауы:__________________________________



Р\с

Аты-жөні

Бағасы

1







2







3







4







5







6







Бағалау парағы

Топ атауы:__________________________________



Р\с

Аты-жөні

Бағасы

1







2







3







4







5







6







Бағалау парағы

Топ атауы:__________________________________



Р\с

Аты-жөні

Бағасы

1







2







3







4







5







6








Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет