Л.Р.Пәні:
|
Бейнелеу өнері
|
Күні:
|
|
Бөлім:
|
«Бейнелеу сауаттылығы»
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
«Мұражайға саяхат» (виртуалды немесе нақты)
«Бейнелеу өнері» ұғымымен және оны зерттеудің маңыздылығымен
танысу
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.1.1.1 Қазақ ұлттық және әлемдік мәдениет өнерінің түрлі туындыларымен
танысу.
|
Сабақтың мақсаты
|
Қазақтың дәстүрлі мәдениеті залында қандай заттармен танысады
Сурет салады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы (3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату
«Сәлем, сәлем»
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
14 мин
|
«Миға шабуыл» әдісі
Мұражайда болғандарың бар ма? Мұражай – ескерткіштерді, өнер туындыларын, мәдени құндылықтарды, мұраларды сақтап, жинақтап, ғылымитанымдық қызмет атқаратын мекеме. Мұражайдың түрлері: тарихи мұражай, көркемөнер мұражайы, техникалық, мемориалдық мұражайлар. Бүгін біз ҚР Ұлттық мұражайына виртуалды саяхат жасаймыз.
Бейнекөрініс ұсынылады
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Интервью» әдісі
Қазақтың дәстүрлі мәдениеті залында қандай заттармен таныс болдың?
-Қазақ халқының ұлттық киімдері, зергерлік бұйымдары жайлы не білдің? -Этнография залында не көрдің?
Киіз үй неден тұрады?
-ҚР Мемлекеттік рәміздеріне арналған залдан не көрдің?
Мемлекеттік рәміздер жайлы не білдің?
Дескриптор:
- мәдениет залындазы заттарды атайды
- ұлттық киімдері, зергерлік бұйымдары жайлы әңгімелейді
-киіз үйдің құрылысын атайды
- ҚР Мемлекеттік рәміздерін атайды
|
Сұраққа жауап береді
Бейнекөрініс тамашалайды
1. мәдениет залындазы заттарды атайды
2. ұлттық киімдері, зергерлік бұйымдары жайлы әңгімелейді
3.киіз үйдің құрылысын атайды
4. ҚР Мемлекеттік рәміздерін атайды
|
Мадақтау
Жұлдызша
мен бағалау
|
https://www.youtube.com/watch?v=wieNJjHP7ic
Микрофон
|
Сергіту сәті
2 минут
|
Нейрогимнастикалық жаттығу
«Қоян және ешкі»
|
Қоян мен ешкінің мүйізін саусақпен көрсетіп жаттығады.
|
|
|
Сабақтың соңы
8 мин
|
2- тапсырма
Жұптық жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Мұражайда ерекше ойыңда сақталып қалған не?
Суретін салып көр.
Дескриптор:
- сурет салады
-түстерді лайықты таңдайды
-қорытынды жасайды
|
1. сурет салады
2.түстерді лайықты таңдайды
3.қорытынды жасайды
|
«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Сурет дәптер
Түрлі – түсті қарындаштар
|
Рефлексия
5 мин
|
«Үш сұрақ» әдісі (Бағалау)
1.Бүгінгі сабақтан не білдің?
2.Саған қандай тапсырма қиын болды?
3.Қандай тапсырма қызықты болды?
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады.
|
|
|
Л.Р.Пәні:
|
Бейнелеу өнері
|
Күні:
|
|
Бөлім:
|
«Бейнелеу сауаттылығы»
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
«Кемпірқосақ»- гуашпен сурет салу.
«Кескіндеме»ұғымымен танысу.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.1.3.1 Қарапайым әдістер мен тәсілдерді қолдана отырып, көркем материалдар мен құралдарды қолдану және тәжірибе жасау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Әр түсті сәйкес затымен атайды
Гуашпен кемпірқосақтың суретін салады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы (3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату
«Сәлем, сәлем»
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
14 мин
|
«Миға шабуыл» әдісі
Балалар сендер қандай түстерді білесіңдер? Атаңдар
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Сәйкестендір» әдісі
Қай түсті қай затпен сәйкестендіруге болады?Ата
Дескриптор:
- әр түсті сәйкес затымен атайды
|
Сұраққа жауап береді
1. Әр түсті сәйкес затымен атайды
|
Мадақтау
Жұлдызша
мен бағалау
|
Әртүрлі жемістер
дің суреті
|
Сергіту сәті
2 минут
|
Нейрогимнастикалық жаттығу
«Қоян және ешкі»
|
Қоян мен ешкінің мүйізін саусақпен көрсетіп жаттығады.
|
|
|
Сабақтың соңы
8 мин
|
2- тапсырма
Жұптық жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Бейнебаян ұсыну
Гуашпен кемпірқосақтың суретін салып көр
Дескриптор:
- сурет салады
-түстерді лайықты таңдайды
-қорытынды жасайды
|
Бейнекөрініс тамашалайды
1. сурет салады
2.түстерді лайықты таңдайды
3.қорытынды жасайды
|
«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау»
|
https://www.youtube.com/watch?v=ZhWEZIeOH2Q
Сурет дәптер
Түрлі – түсті қарындаштар
|
Рефлексия
5 мин
|
«Үш сұрақ» әдісі (Бағалау)
1.Бүгінгі сабақтан не білдің?
2.Саған қандай тапсырма қиын болды?
3.Қандай тапсырма қызықты болды?
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады.
|
|
|
Л.Р.Пәні:
|
Бейнелеу өнері
|
Күні:
|
|
Бөлім:
|
«Бейнелеу сауаттылығы»
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
«Ағаштар»- әртүрлі графикалық материалдарды қолдана отырып сурет салу.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.1.2.1 Графикалық материалдар мен құралдарды қарапайым деңгейде қолдану және тәжірибе жасау.
|
Сабақтың мақсаты
|
ирек сызықтарды және түзу сызықтарды қолдану аясымен сәйкестендіреді
түстерді лайықты таңдап, ағаштың суретін салады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы (3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату
«Сәлем, сәлем»
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
14 мин
|
«Миға шабуыл» әдісі
Бейнелеу өнерінің қандай түрлерін білесіңдер?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Сәйкестендір» әдісі
Сызықтың түрлерін қолдану аясымен сәйкестендір
Дескриптор:
- ирек сызықтарды сәйкестендіреді
-түзу сызықтарды сәйкестендіреді
|
Сұраққа жауап береді
1. ирек сызықтарды сәйкестендіреді
2.түзу сызықтарды сәйкестендіреді
|
Мадақтау
Жұлдызша
мен бағалау
|
Таратпа
қарындаш
|
Сергіту сәті
2 минут
|
Нейрогимнастикалық жаттығу
«Қоян және ешкі»
|
Қоян мен ешкінің мүйізін саусақпен көрсетіп жаттығады.
|
|
|
Сабақтың соңы
8 мин
|
|