Сабақ Бөлім: Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су



бет1/5
Дата26.12.2023
өлшемі430,5 Kb.
#144087
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
3кл жарат-15-апта


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 13-сабақ

Бөлім:

Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Суды қайдан таба аламыз?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.3.1 судың жанды ағзаларда және жансыз табиғатта кездесетінін түсіндіру; 3.3.3.2 судың негізгі табиғи көздерін салыстыру;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: судың жанды ағзаларда және жансыз табиғатта кездесетінін біледі, табиғи су көздерін атап, салыстыра алады.
Көптеген оқушылар: судың маңызын мысалдармен дәлелдей алады.
Кейбір оқушылар: тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, жауап бере алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

8 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу және жаңа тақырыпты ашу «Жедел жауап» және «Жұмбақ» әдісімен өтеді:
- Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік?
-Ауаның құрамын ата.
-Ауада қандай зат көбірек кездеседі?
-Тыныс алу үшін қандай газ қажет?
-Ауаны қандай «ғажайып фабрика» шығарады?
-Тыныс алғанда қандай газ бөлінеді?
-Кездеседі мұз күйде,
Кездеседі бу күйде.
Түсі жоқ, жоқ иісі де,
Ауадай қажет бар жерде.(Су)
-Бұл зат туралы қандай жұмбақ жасырар едің?
-Бүгінгі сабағымызда су туралы оқып білетін боламыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.

  1. Ширату жаттығуларын орындайды.


Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты шығарады.



Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.




Жаңа білім
15 мин

2 мин
Бекіту


15 мин



(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.
А) Сөздік жұмысы.
Тұщы су.
Ә) Суретпен жұмыс:
-Суретте не бейнеленген? Сипатта.
-Қандай денелердің құрамында су болады деп ойлайсың?
Б) Тексер:
Негеш, Эврика, Дарын су көздерін екі топқа бөлуге тапсырма алды. Олардың жауаптарын тексер. Олардың әрқайсысы су көздерін қандай белгілері бойынша топтастырды?


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет