Сабақ жоспары 111/5 Бөлім



бет1/5
Дата28.02.2023
өлшемі78,21 Kb.
#70481
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
Мұхтар Әуезов Көксерек тақырыбындағы ашық сабақ жоспары (8 сынып)


Қысқа мерзімді сабақ жоспары 111/5



Бөлім:

9-бөлім: Биоалуантүрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер.

Мектеп: №3 жбб орта мектеп

Күні:

20.02.2020 жыл

Мұғалімнің аты-жөні:

Мырзаханова Б.М.

Сынып:

8 Д сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы

М.Әуезов «Көксерек» (үзінді)

Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме)

8.1.6.1 – тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру;
8.5.1.5 - демеулік шылаулардың (болжалдық, шектік) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:
тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжайды.




Оқушылардың басым бөлігі орындай алады:
Мәтіннің ерекшелігін сақтайды.




Кейбір оқушылар орындай алады:
мәтін түрлерін, тілдік ерекшеліктерін талдайды.

Бағалау критерийлері

Тақырыпқа қатысты мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, сөз болатын мәселені болжай алады, мәтіндерді талдайды.



Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология: жат иіс, тобылғы, баптады, алып(зор), талап тастайды, тағы, жасымайды.

Бастапқы білім



«Қызыл кітапқа» енген жануарлар туралы ақпарат береді. Мұғалім сұрақтар қою арқылы оқушының бастапқы білімін анықтай алады.
Мақал-мәтел жаттау.

Сабақ барысы



Жоспарланған кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер



Дереккөздер

Сабақтың басы
3 минут

Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Ыстық алақан» тренингі. (Оқушылар бір-бірімен қол алып, амандасады. Бір-біріне жақсы тілек айтады)






Сабақтың ортасы
32 минут


Сабақтың соңы
Кері байланыс


Үйге тапсырма



Айтылым. 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер.



  1. Мұхтар Әуезов кім?

  2. М.Әуезовтің қандай шығармаларын білесіңдер?

  3. «Көксерек» көркем фильмін көрдіңдер ме?

  4. Қасқырды қолда асырауға бола ма?

Жазылым.
Мұхтар Омарханұлы Әуезов – қазақтың ұлы жазушысы, қоғам қайраткері, ғұлама ғалым, Қазақстан ғылым академиясының академигі, филология ғылымдарының докторы, профессор.
Ол қазіргі Шығыс Қазақстан облысының Абай ауданындағы Бөрілі деген жерде 1897 жылы 28 қыркүйекте туған. Бала Мұхтарды атасы Әуез бен әжесі Дінасыл тәрбиелейді.
Мұхтардың тұңғыш шығармасы «Еңлік-Кебек», «Қарагөз» пьесасы, «Қараш-қараш оқиғасы» повесі.
«Абай жолы» роман-эпопеясы бар.
Оқылым. Айтылым. 2-тапсырма. Қасқыр туралы мақал-мәтелдерді оқиды.
Тыңдалым. Оқылым. 4-тапсырма. Мәтінді оқы.
Жазылым.
Кішкене Құрмаш күшікке «Көксерек» деп ат қойды. Жеке асқұйғыш – итаяқ әзірледі. Мойнына жіп тақты. Құрмаш күшікті қасына алып жатты.
«Шағын шолу» тәсілімен парақшалар таратады. Тақырып аясында есінде қалған сөздерін параққа жазады.
59 бет 6 тапсырма




Сабақтың соңы
5 минут



Р ефлексия






Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын?



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет