Сабақ жоспары Бөлім атауы: ІІ бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім



бет1/3
Дата12.04.2023
өлшемі17,53 Kb.
#81810
түріСабақ
  1   2   3

Тексерілді Аршабаева Ж.Т.
«Қазақ әдебиеті» пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім атауы: ІІ бөлім: Тарихи шындық пен
көркемдік шешім



Мектеп:
Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия

Сынып:

9 «В»

9 «Д»

9 «Е»

9 «И»

Күні

08.12.2022

08.12.2022

08.12.2022

08.12.2022

Сабақтың тақырыбы

Ш.Уәлиханов өмірі мен шығармашылығы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

шығарма үзінділерін шығармашылық жұмыста қолданады

Көптеген оқушылар:

шығарма үзінділерін шығармашылық жұмыста қолданады; үзіндіге қатысты өз ойын жазады;

Кейбір оқушылар:

шығарма үзіндісіндегі ұсынылған тіркестерді қолданады; үзіндіге қатысты өз ойын жазады; шығармашылығын қосады.

Құндылықтарға баулу:

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар, өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады.

Жоспар

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
1-2 минут

Ұйымдастыру кезеңінде мақсат, тақырыппен таныстырылады.

Мақсат, тақырыппен танысады.







7 минут

Ой қозғау.
Гүлдер солып, жұлдыздар сөніп, адамдар өліп жатады.
Бірақ, адамзаттың бір ерекшелігі сол – одан із қалады, іс қалады, сөз қалады.
Ы. Жақаев.
Сұрақ: Қандай адамдардан із, іс, сөз қалады?
Артына ұмытылмас із қалдырған қандай ұлы тұлғаларды білесіңдер?
Сұрақ: Н.И.Веселовский: « Шығыстану әлеміне құйрықты жұлдыздай жарқ етіп шыға келді», - деп кімді айтқан?
«Шоқаны бар ел – шоқтығы биік ел».
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлаймын.

Оқушылар «өздеріне қойылған сұрақтарға жауап береді, бірін-бірі толықтырады.

«Әскери шен» әдісі арқылы өзара бағалайды.
Қолбасшы - Керемет Батыр – Өте жақсы Сардар - Жақсы

Сұрақтар



Сабақтың ортасы
20 минут



Балалар, өткен сабақта біз алдын ала үй тапсырмасы ретінде ұлы ғалым Ш.Уәлиханов жайында баспасөз материалдарынан, қосымша әдебиеттерден мәліметтер іздеу керектігін тапсырғанмын.Соның негізінде топтық жұмыс.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет