Сабақ жоспары курс: 1 Топ: Ақпарат Аспаз



Дата14.12.2022
өлшемі73,5 Kb.
#57195
түріСабақ

Жаңаөзен политехникалық колледжі

CАБАҚ ЖОСПАРЫ


Пән/модуль атауы: «Информатика»



Дайындаған:
Оқытушы/ Алдабергенова Г.К.


Келісілді:
«Әлеуметтік-экономикалық» пән бірлестігі

САБАҚ ЖОСПАРЫ

Курс:

1

Топ:

Ақпарат
Аспаз

Сабақ нөмірі
(пара)

7-8

Мамандық/
біліктілік:

1305000-«Ақпараттық жүйелер»
0508000-«Тамақтандыруды ұйымдастыру»

Пән/модуль атауы:

Модуль-1. «Информатика»

Сабақ тақырыбы:

Windows-тың негізгі нысаналары мен оны басқару жолдары. Windows-тың файлдары мен бумалары. Файлдық құрылым амалдары

Күні:

. .2017ж.

Ұзақтығы: 90 мин

2 сағат



Өткізу орны:

209 кабинет

Сабақ мақсаты:

Білімділік: дербес компьютердің қосымша құрылғылары туралы түсінік беру.
Дамытушылық: Студенттердің ойлау қабілеті мен қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: Икемділік қасиетімен шабытты болуға қалыптастыру

Сабақ міндеті:



  1. Windows туралы түсінік беру.

  2. Файлдық құрылым амалдары туралы оқыту




Күтілетін нәтиже:

  1. Windows-тың негізгі нысаналары мен оны басқару жолдары

  2. Файлдық құрылым амалдарының қызметі.

Сабақ типі:

Дәріс

Оқыту әдістері, әдістемелік шаралар, педагогикалық техникалар.

Студенттің танымдық іс-әрекетін ынталандырушы және қандай да болсын мәселенің шешу жолдары жөнінде еркін пікір алмасуды көздейтін диалогқа құрылған әдістер.

Қажетті құралдар мен жабдықтар:

Презентация, компьютер, интерактивті тақта, компьютердің құрылғылары

Қосымша ақпарат көзі (әдебиет):



  1. Д.Ғабдуллаев «Есептеуіш техниканы жөндеу және техникалық қызмет көрсету»




Оқытушы туралы ақпарат:

Алдабергенова Г.К.



Тел.-


сабақ жоспар – конспектісі


Сабақ барысы

Уақыты (минут)


Оқытушы әрекеті


Білім алушы әрекеті

Оқыту ресурстары мен материалдар

1

2

3

4

5

1.Ұйымдастыру

5 мин



Амандасу, студенттердің сабаққа қатысын тексеру, өзіне назар аударуды ұйымдастыру, сабаққа дайындығын тексеру,
сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Топ басшысы: жоқ студенттердің себепті немесе себепсіздігін айтып шығу.

Интерактивті тақта, слайдтар қолдану.



Ой қозғау

20 мин

1.Тұтас қоғамның санасын рухани жаңғыртудың бірнеше бағыттары
2.Қазақстанның революциялық емес эволюциялық дамуы



Студенттер рухани жаңғыру бағыттарымен танысады.

Стикерлар, тақта карандаштарын қолдану.

3. Жаңа тақырыпты түсіндіру

45 мин

Принтер – мәтіндік және графикалық мәліметтерді компьютердің жедел жадынан қағазға басып шығаруға арналған. Принтерлер ақпаратты өткізу тәсілі бойынша ерекшеленеді: матрицалық принтерде баспа тиегі қағаз жолдарымен жылжи отырып, керек кезінде бояйтын лента арқылы қағазды символ суретіне сәйкес нұқып отырады. Принтердің баспа тиегіндегі инелер санына қарай баспа сапасы анықталады. Сия бүріккіш принтерлер қағаздағы бейне арнайы сия тамшыларын бүрку арқылы шығарылады. Лазерлік принтерлерде әріп бейнелері электрлік тәсілмен бояу жұқтырылған дөңгелек арқылы қағазға түседі.

жаңа материалды конспектілеу



принтер, сканер, колонкаларды компьютерге қосу, драйверлерін орнату

5.Бекіту
(топқа тапсырма)

10 мин

  1. Бума дегеніміз не?

  2. Жарлық деген не?

  3. Терезе дегеніміз не?

Сұрақ жауап

Алған білімдерін ауызша жеткізу.

7.Бағалау

5мин

Студенттердің жұмысын бағалау.







6.Қорытынды

5 мин

Қорытындылау; үйге
тапсырма;

Ғаламтордан ақпараттар алу.

Информатика оқулықтарын пайдалану

Білім алушының нәтижесі:















Оқытушының өзін өзі бағалау:














Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет