2.3.3.1 сызықта белгіленген нүктелерді бір-біріне қатысты орналасуын анықтау
2.5.2.3 нүктелерді, кесінділерді, сәулелерді, түзулерді латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқу
Сабақтың мақсаты
сызықта белгіленген нүктелерді бір-біріне қатысты орналасуын анықтау
нүктелерді, кесінділерді, сәулелерді, түзулерді латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқу
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
10 мин
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткенді сұрау.
Үйге тапсырма
7-тапсырма
Шешуі: 31-18=13
31+13=44
Жауабы: барлығы 44 кг көкөніс
Дескриптор:
Екі амалмен орындалатын есепті шығарады
Сабақтың ортасы
25мин
Жаңа сабақ
ФС тапсырма
1-тапсырма
Дәптерге . қойда оны А әрпімен белгіле.
Оқылуы А нүктесі
Дәптерге 6 нүкте белгіле,оларды бір-бірінен ажыраты үшін әрқайсысын әріптермен белгіле: Е,К,М,Р,Т,О. Осы нүктелерді ата.
Е нүктесі, К нүктесі ....
ЕБҚ және ЕҚБ
2-тапсырма
Суретке қара. Кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша ата және дәптерге жаз.
оқылуы: АЕ кесіндісі, ВС түзуі
Нүкте сызады және оқиды
Кесіндімен түзулерді атайды
Дескриптор:
Нүкте сызады және латын әріптерімен белгілейді
Нүктелерді оқиды
Дескриптор:
Кесіндімен түзуді сызады
Кесінді мен түзуді оқиды
Кесінді-лер мен түзулер-дің суреті
3-тапсырма
Сүйір бұрыштың төбесі Е әрпімен,тік бұрыштың төбесін К әрпімен,доғал бұрыштың төбесін О әрпімен белгіле. Бұрыштың қабырғаларын басқа әріптермен белгіле.
АЕВ сүйір бұрышы
ЕКВ тікбұрышы
ВОА доғал бұрышы
Бұрыштарды әріптермен белгілейді
Дескриптор:
Бұрыштардың төбесі мен қабырғасын латын әріптерімен белгілейді
4-тапсырма
Жұптық жұмыс
АВ және КМ кесінділерін өлше. КМ кесіндісі АВ кесіндіснен неше см ұзын?
Кесінділерді өлшейді
Дескриптор:
Кесінділерді өлшейді
Салыстырады
5-тапсырма
Түзу сыз.
С Е D
С D кесіндісі -10см
СЕ кесіндісі -6см
Е D кесіндісі -4 см
Дескриптор:
Түзу сызады және нүкте қойып кесіндіге айналдырады.
оқулық
6-тапсырма
Өрнек құр және олардың мәнін тап.
6*3/3+47=53
3*3/1+47=56
35/5*4-19=9
45/5*5-19=28
Өрнек құрастырады
Дескриптор:
Өрнек құрастырады
Мәнін табады
Дәптер
Сабақтың соңы
10 мин
Үйге тапсырма
Кез келген кесінді сыз. Оның ұштарын әріптермен белгіле. Сәуле сыз және оның басын әріппен белгіле. Белгіленуі бойынша осы фигураларды оқы.
2.2.3.2 өз өңіріндегі табиғи жағдайлардың (жер бедері, климат, өсімдік және жануарлар әлемі, су нысандары) оң және кері тұстарын талдау
Сабақтың мақсаты
Сабақтың мақсаты өз өңіріндегі табиғи жағдайлардың (жер бедері, климат, өсімдік және жануарлар әлемі, су нысандары) оң және кері тұстарын талдау
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5мин
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Психологиялы ахуал Өткен сабақты пысықтау. Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткенді пысықтау.
Үй тапсырмасы Көктемгі уақыттағы табиғат құбылысы адам өміріне қалай әсер етеді? мәлімет жинау.
Сабақ мақсатымен танысады
Сәлемдесу
Өлең шумағын айтады
Өткен білімді зерделейді.
Сабақ мақсатымен танысады
Жарайсыңдар!
Керемет!
Жақсы!
Тамаша!
Слайд
Сабақтың ортасы
28мин
Жаңа сабақ Алдымен мәтінді оқиды
1-тапсырма
Табиғат құбылыстары деген не екенін есіңе түсір. Сен қандай табиғат құбылыстарын білесің?
Шаңды дауыл,жер сілкінісі,құрғақшылық, температураның күрт көтерілуі.
2-тапсырма
Табиғатта қандай қауіпті жағдайлардың болатынын еске түсір. Үлкендерден қандай қауіпті табиғат жағдайларын естідіңдер?
Табиғи сипаттағы төтенше жағдайлар –дүлей зілзала (жер сілкінісі, сел, көшкін,су тасқыны, және басқалар),табиғи өрт, індеттер мен малдың жұқпалы аурулары жатады.
3-тапсырма
Дәптермен жұмыс
Суретке қараңдар. Адамға қауіпті және қауіпсіз табиғат құбылыстарын дәптерге бөліп жазыңдар.
Табиғатты адам қажетіне пайдалану керек екенін біледі
Картадан жазықтарды көрсетеді
Дескриптор: Видио-материалдармен танысады.1ұ
-Сұрақтарға жауап береді 1ұ
Ауылшаруашылығына қолайлысын табады 1ұ
Табиғатты адам қажетіне пайдалану керек екенін біледі 1
Оқулық
Оқулық
Сергіту сәті
2мин
Неро жаттығу
Неро жаттығу жасайды
Тамаша!
слайд
4-тапсырма
Тағы қандай қолайлы және қолайсыз табиғат құбылыстарын білесің? Төмендегі сұрақтарға жауап ізде.
1. Көктемде күн жылынғанда табиғатта қандай құбылыстар байқалады?
2. Күшті жел соққанда айналаңнан қандай өзгерістерді байқайсың?
Қолайлы және қолайсыз табиғат құбылыстарын атайды-1ұ
Сұрақтарға жауап береді1ұ
Оқулық
Сабақтың соңы
10мин
Бекіту Үй тапсырмасы: Өзің байқаған ерекше табиғат құбылысын интернет желісінен,газет –журналдардан қарап анықта. Осы тақырыпта шағын әңгіме жаз.
Сұрақ-жауап» әдісі арқылы кері байланы жасау:
Бүгінгі сабақта өздерің үшін жаңадан не аштыңдар?
− Сабақта орындаған жұмысына кімнің көңілі толады?
− Нақты неге көңілдерің толды?
− Жаңадан қандай сөздерді білдіңдер?
− Сабақта алынған ақпараттың қайсысымен ата-аналарыңмен бөліскілерің келеді?
− Өз сұрақтарыңа жауап алдыңдар ма? Тағы не білгілерің келеді
Сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасын күнделікке жазады
кері байланыс жасайды
«Фри»әдісі
1-10ұпай
Өз-өздерін бағалайды
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Мектеп:
«Жұмабек Ташенов атындағы №23 ІТ-мектеп-лицейі» кмм-сі
Пәні:
Қазақ тілі
Бөлімі:
Қоршаған орта
Педагогтің аты-жөні:
Ауезхан Назгул
Күні:
13.04.2023
Сыныбы: 2«Б»
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
№116 сабақ. Сын есім
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу
2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен жеке сурет /сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау,/ әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу
2.2.5.1* дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу
Сабақтың мақсаты:
Берілген сурет бойынша сипаттау мәтінін құрастырады.Сөйлемдерден қатені табады және түзеп жазады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі//Уақыты
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі 1 минут
Сабаққа дайындық жасау.
Психологиялық ахуалды жақсарту.
Ынталандыру.