Сабақ тақырыбы: Ана тілім-дана тілім Ана тіліне тағзым Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



бет1/8
Дата03.03.2022
өлшемі1,41 Mb.
#26924
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8



Пән:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

«Құндылықтар»

Педагогтің аты-жөні:




Күні:

14.10.2020

Сынып:

4 «А»

Сабақ тақырыбы:

Ана тілім-дана тілім

Ана тіліне тағзым



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау

Сабақ мақсаттары

• Оқушылар тақырыпқа сәйкес шығарма түрлерімен танысады. Шығарма мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу мүмкіндігін қарастырады. Оқу мақсатына сәйкес дауыстап, түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу дағдылары жетілдіріледі.

Сабақтың барысы




Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)

Оқу мақсатын таныстыру



«Ойлан» айдары

(Ө) Оқып, сөйлемдердегі ойды аяқтайды.

Менің ана тілім – ... .

Біздің мемлекеттік тіліміз – ...

Әркім өз ана тілінде ... .

Мен ойымды, қуанышымды, ренішімді ана ... ... ... .

Мен ана тілімде ән ... .

Әр ұлттың өз ана тілі ... .

(Ұ) Мұғалім: Осы пікірлермен келісесіңдер ме? (Сыныпта талқылау жүргізу)

Сабақтың мақсатын айқындау.




Алдыңғы білімді еске түсіреді

Оқып, сөйлемдердегі ойды аяқтайды


Өлеңнің негізгі ойын анықтайды. Екі ақынның өлеңдеріндегі ортақ мәселені тауып, одан шығу жолын ұсынады. Шығармашылық тапсырманы орындап, өз бетінше заң

немесе ереже құрастырып, ұсыныс жасайды.


10 баллдық жүйемен бағалау

Оқулық №1

Жұмыс дәптері





Сабақтың ортасы

Мағынаны тану

«Түсініп оқы»



Дескриптор:

Өлеңдерді түсініп оқиды.

Екі ақын өлеңіндегі негізгі ойды салыстыра отыра, ортақ ойды

Автор туралы бейне табады.

ҚБ: бірін-бірі бағалау.

Сөздік жұмысы. Өлеңдегі мағынасы түсініксіз сөздердің мағынасын ашу.

Тағзым – ізет, құрмет, қошамет

Сөз кені – бұл жерде байлық, қазына мағынасында

Тізелесу – барлығы бірігу

«Ойлан» айдары

- Ақын ана тілін немен теңестіреді?

– Өлеңдегі «ана тілін бағалау, аялау» деген сөзді қалай

түсінесің?

«Тыңда» айдары ("Аудиодискімен жұмыс"): Ақын Несіпбек

Айтұлының «Ана тілі» өлеңі тыңдалады. Өлеңнің негізгі ойы

анықталып, ақынның тілге деген сүйіспеншілігі анықталады.

Дескриптор: Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

ҚБ: дұрыс жауап иесін мадақтау.

Мұғалім оқушылар жауабын толықтырады.

Саралау. Смартфонды пайдалана отырып, «ана тілі» сөзінің

латынша жазылуын тауып, достарымен бөлісу.

Сөздікпен жұмыс:





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет