Сабақ тақырыбы Есептер шығару Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата09.05.2022
өлшемі116,74 Kb.
#33228
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспар


10. 4. Векторлар және түрлендірулер

Мектеп:

Шымкент қаласындағы «химия-биологиялық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі» «Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымының филиалы



Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.20 - түзудің канондық теңдеуін құрастыру;

10.4.21 - түзу теңдеуінің канондық түрінен параметрлік түріне көше алу;

10.4.22 - берілген екі нүкте арқылы өтетін түзудің теңдеуін құру;


Сабақмақсаттары

түзудің канондық теңдеуін құрастыра алатын болады; екі нүкте арқылы түзудің теңдеуін құра алатын болады.

Бағалау критерийлері

  1. түзудің канондық теңдеуін құрастыра біледі және алады.

  2. түзудің канондық теңдеуі құрастыра отырып, параметрлік теңдеуге өте алады.

  3. екі нүкте арқылы түзудің теңдеуін жаза алады.

Тілдікмақсаттар

Оқушылар

Жазықтықтағы және кеңістіктегі түзулердің теңдеулерін сипаттайды.



Пәнге қатысты лексика мен терминология

Сфера – Sphere

Канондық теңдеу - Standard equation

Жалпы теңдеу - General equation

Центр - Center

Радиус – Radius

Диаметр - Diameter

Жанасу жазықтығы - Plane of tangent Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Түзудің жалпы теңдеуі.

Түзудің канондық теңдеуі.

Түзудің параметрлік теңдеуі.


Құндылықтардыдарыту


-өмір бойы білім алуға бейімделеді;

-дұрысшешімқабылдауүшін, қоғамдықөміргеқатысуүшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру;



Пәнаралық байланыстар

-

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта және ноутбуктер

Бастапқы білім


Жазықтықтағы түзудің теңдеуі және оның түрлері.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

2 мин


20 мин

10 мин



Практикалық сабақ:

Бұл сабақ практикалық сабақ болғандықтан оқушыларға дәптерінде төмендегі сұрақтарға жауап жаздырудан бастаймын.



Бұл тапсырманы мұғалім журналына +- деген белгімен бағалап шығамын.

Сабақта тілдік мақсатты жүзеге асыру мақсатыңда CLIL-дің техникасы қолданылады. Оқушылар терминдер арқылы, академикалық тілді дамыта отырып топтарға бірігеді.
Оқушыларға оқу мақсатына сәйкес деңгейлік есептер беріледі.
«Плакаттар» стратегиясы. (Топтарға түзудің үш түрлі теңдеуіне байланысты есептердің бір-бір шешімін флипчарттарға жазу ұсынылып,. Плакаттарды бөлмедегі әртүрлі жерде ілінеді, топтарға түсіндіреді. Топтар жасыл маркермен «Бұл жұмыста не жақсы жасалды?»,
Кері байланыс:

Неге қол жетті?

Тапсырмалардың қай бөлігінде сенімді болдыңыз?

Нені жетілдіру керек?



Слайд №1

Кеспе қағаз



Сабақтың соңы

3 мин



Рефлексия

мен сабақты қалай игердім

Бүгін мен сабақта мынаны игердім:

Мен сабақтың бұл бөлігіне сенімдімін:

Бұл бүгін мен үшін сабақтың ең қиын бөлігі болды:

Бұл қиын болды, себебі:

Топтық жұмыс кезінде (өзінізді бағалаңыз):

Мен мұқият тыңдадым 0 1 2 3 4 5

Мен біреуді маған түсіндіруді сұрадым 0 1 2 3 4 5

Мен неліктен келіспейтіндігімді түсіндірдім 0 1 2 3 4 5

Мен неліктен келісетіндігімді түсіндірдім 0 1 2 3 4 5

Мен өз дәлелдерімді келтірдім 0 1 2 3 4 5
Үйге тапсырма:


Қосымша

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы




Оқушылар дифференциалдық тапсырмалар алады.


Критерйдер, жауаптар парақтары. Бір-бірін тексеріп, бағалау.

Сергіту сәтін орындау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Жоғары деңгедегі кері байланыс беру
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет