Сабақ тақырыбы Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары



бет1/3
Дата25.01.2023
өлшемі383,16 Kb.
#62743
түріСабақ
  1   2   3




Күні 24.01.23

Сыныбы 11

Қатысқандар қатыспағандар

Сабақ тақырыбы

Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары

11.1.11-көпжақтар мен айналу денелерінің жазбаларын жасай алу;
11.3.5-айналу денелерінің (цилиндр, конус, қиық конус, шар) элементтерін табуға есептер шығару;

Сабақ мақсаты

Конус фигурасының жазбасын сала алады;
Конус ауданын есептеп таба алады;

Бағалау критерийі

Конус фигурасының жазбасын сала алады;
Конус ауданын есептеп таба алады;

Сабақ барысы Сабақтың басы



Сабақ жоспарланған жаттығу түрлері
Ұйымдастыру бөлімі : Оқушылармен амандасып түгендеу.
Психологиялық ахуал туғызу
«Сені көргеніме қуаныштымын» Оқушылар өздерінің қасындағы көршісіне жылы лебізін айтады.

«Серпілген сауал» әдісі


5 мин
Сабақтың ортасы

(15 мин)


Сергіту сәті



«Конус – айналу денесі
Бізге Q тікбұрышты үшбұрышы берілсін Егер осы тікбұ-рышты үшбұрышты оның катеті арқылы өтетін l осінен айналдырсақ, нәти-жесінде, айналу денесі – конусты аламыз
11-анықтама. Тікбұрышты үшбұрышты катетінен айналдырғанда шығатын фигура конус деп аталады.
74. 3-суретте О бұрышы тік болатын FAO үшбұрышын оның FO катетінен айналдырғанда алынған конус бейнеленген. Осы суретті және жинақталған ақпараттарды пайдаланып, конустың мынадай қасиеттерін алуға болады:
1. ОА катеті айналғанда конустың табаны деп аталатын дөңгелекті сызып шығады.
2. Конустың табан жазықтығы оның FO осіне перпендикуляр, . енді біз конустың биіктігін анықтай аламыз.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет