Сабақ тақырыбы Не үйрендім? Не білдім? К к дыбысы мен әрпі



Дата03.12.2022
өлшемі249,27 Kb.
#54647
түріСабақ

Пәні: сауат ашу
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: «Жұмабек Ташенов атындағы №23 IT – мектеп-лицейі» кмм-сі
II

Күні: 10.11.2022.

Мұғалімнің аты-жөні: Жолдасова Аяулым

Сынып: 1 «Ғ»

Қа Қатысқандар саны:.....
Қа Қатыспағандар саны:......




Сабақ тақырыбы

Не үйрендім? Не білдім? К к дыбысы мен әрпі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және дыбыспен сәйкестен діру.
1.2. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.
7.1. мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: к әрпін таниды, к дыбысы бар сөздерді дұрыс оқи алады, сөздерге дыбыстық-буындық талдау жасай біледі
Көптеген оқушылар: суретті сипаттайды, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады
Кейбір оқушылар: мәтінге қатысты ойын айта алады

Жетістік критерийлері

Мәтінге қатысты пікірін айтады.
Өз көзқарасын түсіндіреді.

Тілдік
мақсаттар



Берілген сөздерді буындап, дыбыстық талдау жасайды, сурет бойынша сөйлем құрайды.
Практикалық іс-әрекеттер жасай отырып, дыбыс пен әріп туралы ой қорытады.



Құндылықтар
ды дарыту

Балардың жолда жүру тәртібін қалыптастыру, ережелермен таныстыру

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, жаратылыстану

Бастапқы білім



Оқушылардың дыбыс, буын, сөз, сөйлем туралы алғашқы ұғымдары мен түсініктері бар; сызба-үлгілерді қолдана отырып, сөзге дыбыстық талдау жасай алады; дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырата алады; өтілген дыбыс тар мен әріптерді оқу және жазу машықтары бар



Сабақ барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы
2 минут



Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқушылармен сәлемдесу

  • тақырыппен таныстыру


Сабақтың ортасы
2 минут

2 минут
3 минут


3 минут
3 минут


5 минут

7 минут

3 минут
3 минут





Дауысты және дауыссыз дыбыстардың белгілері қандай?
Не үйрендім? Не білдім? айдарындағы суреттерді атау, және буынға бөлу, дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажырату


Ой қозғау.
Жұмбақты шешу
Өзі кілем түріндей,
Құдды қырдың гүліндей.
Гүлке қонса кетеді,
Айырмасы білінбей.
(Көбелек)

Қоян шықты далаға,


Жан-жағына қарады.
Тау-тастарды аралап,
Баласына барады,
Баласы кім?
Көжек


Тыңдалым. Айтылым.
К дыбысынан басталатын сөздер айту

  • «К» әріпінен басталатын қандай адам есімдері бар?

«К» дыбысы және әрпімен таныстырамын.



«К» дауыссыз екенін, оның сөз басында, ортасын да келу үлгілерін көрсетіп, таңбасымен таныстырамын.




Оқулықпен жұмыс:
-оқулықтағы сөздерді буынға бөліп оқу
- Жұмбақты шешу және буынға бөлу


Дәптермен жұмыс: Жұмыс дәптеріндегі «К» әріпін жазу


Оқылым
Оқулықпен жұмыс:

  • Оқулықтағы буындардан сөз құрастыру

  • Әріптер тізбегіндегі жасырынған сөздерді оқу

  • Берілген үлгі бойынша сөйлемдерді дұрыс құрастыру

  • Сөйлемдерді оқу



Жазылым

  • Кітаптағы сөйлемді мәнерлеп, көшіріп жазу.


Сергіту сәті
- Секіреміз топ-топ,
Шапалақтап көп-көп.
Иілеміз оңға қарай бір, екі, үш,
Иілеміз солға қарай бір, екі, үш.
Алға қарай бір адым,
Артқа қарай бір адым.
Бір орнымда қозғалып,
Кезек басып тұрамын.
Жоғары, төмен қарайық.
Орнымызды табайық.


Кітап бойынша

«К» әріпі суреттері


«к» әріпі суреттері
Оқулық материалдары

Жазу дәптері


оқулық



Сабақтың соңы


2 минут



Сабақты қорытындылау: Сабақта өткен «к» дыбысын қайталау, дауысты, дауыссыз дыбыстың ерекшеліктерін сұрау
Үй тапсырмасы: Кітаптағы өлең жолдарын жаттап алу



Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет