ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Сабақ №43
|
КМҚК «Көлік Колледжі
|
Пән аты
|
Қазақстан тарихы
|
Күні: 28.04.2021
|
Оқытушының аты-жөні: Ораз А.Ә
|
Топ: 11 Эак. 12 ТРЭк
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
|
Білім мен ғылымның дамуы
|
Сабақ тақырыбы:
|
Ортағасырлық Қазақстандағы ғылымның дамуы
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары
|
11.4.1.1 әртүрлі тарихи кезеңдердегі ғылымның жетістіктерін анықтау; 11.4.1.2 ғылымның дамуына Қазақстан ортағасырлық ғалымдардың қосқан үлесін зерттеу
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлығы: әртүрлі тарихи кезеңдердегі ғылымның жетістіктерін анықтайды
Басым бөлігі: әртүрлі тарихи кезеңдердегі ғылымның жетістіктерін сипаттайды
Кейбірі: ғылымның дамуына Қазақстан ортағасырлық ғалымдардың қосқан үлесін зерттейді
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика мен терминология: «Мәдениет», «сауатсыздықты жою», «қызыл отау», «мұғалімдер институты», «мектептегі білім беру», «кәсіби білім беру», «жоғары оқу орындары» Кеңестік білім беру жүйесі,«Болашақ» халықаралық білім беру бағдарламасы.
Жазылым мен диалогқа қажетті сөйлем құрылымдары
Кеңестік білім беру жүйесіндегі өзгерістер нәтижелі /нәтижесіз/ себебі... Кеңестік кезеңдегі білім беру саласындағы жетістіктер ... Кеңестік кезеңдегі білім беру саласындағы қайшылықтар ...
Ұлттық жаңғыру кезеңіндегі білім мен ғылымның дамуы...
Қазақстан Республикасының стратегиялары мен бағдарламалары нәтижелі/нәтижесіз/ себебі...
Халықаралық білім беру бағдарламасының елді жаңғыртудағы маңыздылығын ...бағалаймын
Қандай фактілер, дәйектер мұны дәлелдей алады?
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Қоғамдық -саяси ойдың дамуы жайлы біледі
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың қезеңдері
|
Сабақта орындалатыніс - әрекеттер
|
Оқыту ресурстары
|
Басы
|
Үй тапсырмасын сұрау.Оқулықтағы.
Топтастыру: «Менің Отаным Қазақстан» өлеңінің куплеттерінің қиындылары арқылы.
БЫМ. Оқушыларға алдымен ортағасырлық ғалымдардың портреттерін ұсынып,сұрақтар арқылы талқылау жүргізіңіз. Бұл портреттер негізінде, қандай ой туындайды? Бұл адамдардың ортақ байланысы неде? Сізде қандай сұрақтар туындады? -деген сұрақ төңірегінде оқушылардың ой-пікірлері сұралып, сабақ тақырыбына болжам жасалады. Сабақ мақсатын айқындау үшін қосымша ғылым түрлерін өзара сәйкестендіру кестесін ұсыныңыз.
|