Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар үшін: 100 дейінгі сандар, толық ондықтар, сандарды салыстыру, жазу жəне оқу



бет1/3
Дата11.04.2023
өлшемі31,15 Kb.
#81531
түріСабақ
  1   2   3


Мектеп: №135 жалпы орта мектеп

Күні:

2 « б»сынып



Мұғалімнің аты-жөні:

Джусупова Улпия

Пәні: математика

Тақырыбы: 2-сабақ. 21-ден 100-ге дейінгі сандар Менің мектебім




Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін: 100 дейінгі сандар, толық ондықтар, сандарды салыстыру, жазу жəне оқу.
Бірқатар оқушылар үшін: 100 дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну, натурал сандар тізбегінде санның орнын анықтау.
Кейбір оқушылар үшін: 100 дейінгі сандардың түрлі моделін ұсыну, модельдің көмегімен сандарды салыстыра алу.






Оқу мақсаттары:

2.1.1.2.Екі таңбалы сандарды оқу, жазу жəне салыстыру




Ойлау дағдыларының деңгейі:

Білу және түсіну, қолдану




Бағалау критерилары: 100-ге дейінгі сандарды ретімен жəне кері ретпен, толық ондықтармен санау, натурал сандар тізбегін анықтау

Дискрипторлар:
толық ондықтармен санайды. 100дейінгі сандардың түрлі моделін біледі




Тірек білімдер, білік, дағдылар

100-ге дейінгі сандар, толық ондықтар, сандарды салыстыру, жазу жəне оқу






Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар




Ұйым кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3 мин

Ертеңгілік шеңбері
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
Сандар арқылы топтасу : 1,2,3,4

Шаттық шебері





Алдынғы сабақ
12 минут

Табыс критерийі: Ынталандыру. Сандардың адам өміріндегі маңызы туралы əңгімелеседі. 0–9 сандарының қиықшаларын көтеру арқылы қандай сандардың көрсетілгенін оқушылар анықтайды.
Бұл жұмыс мұғалімге оқушылардың екі таңбалы сандармен таныс не таныс еместігінен хабар береді..

Жазғы демалыс суреттері

Сабақтың басы
Білу және түсіну
2-минут

Бағалау критерийі:
-Сандардың өсу мен кему ретін анықтайды
-20-100 ге дейінгі сандарды ондықтармен аттап санау
-Дәптермен жұмыс
-Суреттермен жұмыс

Оқулық дәптерлер

Сабақтың ортасы қолдану, 15 мин

Оқулықтағы №3 тапсырма оқушыны екі таңбалы сандардың құрылуымен таныстырады. Осындай жұмыс тақтада да жүргізіледі.
Ондықтар Бірліктер
Жапсырмалар жиынтығы ұсынылады.
Жұмысты топпен жүргізуге болады. Топпен сандарды жазады, оларды жіктейді (сипаттама береді):
1) Санды жазуға қандай цифрларқатысады?
2) Санның «көршілес» сандарын айта аласыңба?
3) Санда неше ондық, бірлік бар? Оны қалайанықтайсың?
4) Егер цифрларды алмастырса, екі таңбалы сан шыға ма? Қандай сан шығады? Екі санды салыстырыңдар.
Жұптық жұмыс:
№3тапсырма. Санның құрамын дəптерге жазады.
Өздік жұмыс
№4 тапсырманы дəптерге орындау

Таныстырылым, оқулық пен жұмыс

Сергіту сәті
3 минут

Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады)
Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды)
Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды)

Сергіту сәті



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет