Сабақтың тақырыбы 5 саны және цифры Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата02.03.2022
өлшемі49,37 Kb.
#26832
түріСабақ
Байланысты:
Математика 5 ҚМЖ


Қысқа мерзімді жоспар

Бөлімі:

Математика

Мұғалімнің аты-жөні

Уайтова Ұлбала Сайдинқызы

Күні

03.02.2022

Сынып 1

Қатысқандар саны Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

5 саны және цифры

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.1.2** бір таңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру;

1.1.1.3**бір таңбалы сандардың құрамын анықтау;

1.1.1.1** натурал сандардың және нөл санының құрылуын түсіну;10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау;


Сабақтың мақсаты

1.1.1.2 бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру 1.1.1.3 бір таңбалы сандардың құрамын анықтау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин


Оқушылармен амандасады
Психологиялық ахуал:
Қайырлы күн досым,

Қайырлы күн болсын.

Бүгінгі күн сәттілікке толып,

Алар бағаң кілең бестік болсын!


Ширату:1-ден 4-ке дейінгі сандар жазылған парақшаларды ілген төрт оқушы тақтаға шығады.

Сандарды өсу ретімен,кему ретімен хормен санатамын

-Тақтада барлығы неше оқушы тұр?(4)

Тағы бір оқушыны тақтаға шақырамын.

-Енді неше оқушы болды?(5)

-Бүгін сабақта 5 саны және цифрымен танысамыз



Мұғаліммен амандасады

Шаттық шеңберін құрады

4-4-4-4 саны

5-5-5-5 саны



Жарайсыңдар




Шаттық шеңбері


Сабақтың ортасы

2 мин


8 мин

2 мин

8 мин

7 мин


5 мин

Жаңа тақырып

«5» санымен танысамыз,жазамыз,оқимыз

Жұмбық

Мұз айдында 3 бала,
Асыр сап жүр сырғанай.
Сырғанамай 2 бала,
Жағалауда тұр қарай.
Санап айтсақ ойланбай.

(5)
Мұғалім

-Оқушылар оқулықтағы 46 беттегі 5 саны бар суреттерге назар аударамыз, не көрдіңдер?

Сергіту сәті

Қолды жайып ұшайық,

Қыран құсқа ұқсайық.

Сол қанатты тербейік,

Оң қанатты сермейік. Бір,екі,үш,төрт,бес деп,

Биіктерге өрлейік.


Жазылым
1. Оқулықтағы 4 санының таңбалауына назар аудару.

2 4  санын тақтаға жазып көрсету


3. 4 санын ауада жазып

көрсету.
4. 4 санын жеке шағын маркерлік тақтаға жазу.


5.Жазу дәптерімен жұмыс ұйымдастыру.


№1тапсырма

«Бірге ойлаймыз» (Жж)

А деңгейі: Сандық сәуле арқылы 5-тен кіші сандарды,сандар қатарынын көрсетеді. 5санының натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.

В деңгейі: Сандарды сандық сәуленің көмегімен салыстырады.(>, <, = таңбаларын көрсетемін)

С деңгейі: Сандық сәулені пайдаланып қосу және азайту амалдарымен өрнектер құрып, мәнін табады..(+, - таңбаларын көрсетемін)

№2 тапсырма

«Тез есепте» (Жж)

Жауабы 5 болу үшін,торкөздегі белгісіз санды тап?





Жұмбақты шешіп,бүгін өтілетін тақырыпты табады

Оқулықтағы 5 саны бар суреттерге назар аударады, берілген сұрақтарға жауап береді

Тақтаға жазады
Ауада жазады

Маркерлік тақтаға жазады

Дәптермен жұмыс жасайды

Тапсырмаларды орындайды






Мұз,бала,2,3,жағалау

Қыран құс,сол қанат,оң қанат,бір,екі,үш,төрт,бес

Кітап,сандық сәуле

Әр жұпқа(үй) парақша беріледі



Сабақтың соңы

3 мин


Кері байланыс


Оқушылармен қоштасады


Еркін микрофон арқылы сабақты түсінгенін,түсінбегендерін айтады

Мұғаліммен қоштасады



Жарайсыңдар

Микрофон


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет