Сабақтың тақырыбы: Қайталау Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата15.11.2023
өлшемі118 Kb.
#122987
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: ІІ Құндылықтар

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 4

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​1.​1.​1* анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құру
4.​2.​1.​1* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану



Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасайды және нақтылау мақсатында сұрақтар құрастырады,
берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады



Тілдік мақсаттар

Мейірімді, көрікті, қарапайым, еңбекқор, ыстық

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы»
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.
Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б.


Үй жұмысын тексеру
Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.



Қолпаштау

Слайд

Сабақтың ортасы
(6-37 минут)



1. Оқылым.Айтылым
1-тапсырма
Сұрақтарға жауап бер
2.Айтылым.
2-тапсырма
Үлгі бойынша сөйлем құра.
Сергіту сәті
4. Оқылым.Айтылым.
3-тапсырма. Сөйлемдерді толықтырып айтады.
4-тапсырма Ойлан!
Үлгі бойынша айт.


5.Жазылым
5- тапсырма. Суретке қарап, өзгелер үшін нұсқау жаз.


6. Тыңдалым.Айтылым. Жазылым.
Мәтінді тыңда. Жағымды және жағымсыз қасиеттерді бөліп жаз.

Оқылым.Айтылым Кімді? Нені? Сұрақтарын мағынасын түсініп, сұрақтарға жауап береді.
А) Нені апарып бердің?
Мен алманы апарып бердім.


Айтылым.
Үлгі: мен үйіңізді жинап берейін. Біз бақшаны суарайық..
Сергіту сәтін орындайды.
Өзімнен кішілерге, оқушыларға кеңес беру мақсатында сөйлемдерді толықтыру.

Үлгі: Мен сурет салайын. Келіңдер, футбол ойнайық.


Үлгі: Күн сайын ерте тұр.Төсекті жина.....


6. Тыңдалым.Айтылым. Жазылым.


Жағымды қасиеттер: адал, сабырлы....
Жағымсыз қасиеттер: надан, еріншек....

Дескриптор:
Кімді? Нені? Сұрақтарын мағынасын түсініп, сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Үлгі бойынша сөйлем құрастырады, етістіктің бұйрық райын қолданады.
«Бас бармақ»

Дескриптор:
Үлгі бойынша сөйлем құрастырады, етістіктің бұйрық райын қолданады.


Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»

«Бас бармақ»




Оқулық 56 бет
сөздік
слайд


Слайд
Оқулық
57 бет



Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : 57 б. 7-тапсырма




Кері байланыс
«Бағдаршам» әдісі
Қызыл- мүлдем түсінбедім
Сары- жартылай түсіндім
Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет