Сабақтың тақырыбы «Ақпаратты ұсыну және өлшеу»



бет1/5
Дата07.06.2023
өлшемі0,81 Mb.
#99434
түріСабақ
  1   2   3   4   5


Ақпарат түрлері

Сан

Мәтін

Графика

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
5.2 Ақпараттық процестер

Мектеп:



Күні:

Мұғалімніңаты-жөні: Сапаш Б.С



Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

«Ақпаратты ұсыну және өлшеу»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.2.1.1. әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету, ақпарат түрлерінің мысалдарын келтіру және ұсыну.



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар үшін : Ақпарат түсінігі, әртүрлі формадағы ақпараттарды атайды.


Көпшілік оқушылар үшін: Әртүрлі ақпаратты атап шығады және көрсету жайлы түсіндіреді.


Кейбір оқушылар үшін: Ақпараттардың өлшем бірліктеріне мысал келтіреді, өз сөзімен баяндайды және қорытынды жасайды.

Бағалау критерийі

  • Әртүрлі ақпаратты атап шығады және көрсетуді біледі.

  • Оқушылар ақпарат түрлерін практикада қолданады.

  • Ақпараттың өлшем бірліктерін зерттейді

  • «Байт» пен «Бит» мағынасын түсінеді




Тілдік мақсаттар



Пәндік лексика мен терминология: ақпарат- информатика –information.
Оқушылар түрлі формада ұсынылған ақпаратқа мысал келтіре алады.
Ақпарат, бит, байт, ақпараттың өлшем бірліктері, килобайт, мегабайт, терабайт

  • Ақпаратты қалай қабылдаймыз?

  • Ақпарат түрлері – ..., ..., ... (мысал келтір)

  • Ақпарат қасиеттілігі – ..., ..., ..., ... (мысал келтір)




Құндылықтарға баулу



Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім.
Жауапкершілігі мол, белсенді азаматтық ұстанымы бар, топта бейбітшілік пен келісімде жұмыс жасай алады. Оқушылардың арасында топта ынтымақта жұмыс жасау, бір-бірінің пікірін тыңдай білу, сыйластыққа, жауапкершілікпен жұмыс жасауға баулу.

Пәнаралық байланыс

Математика, ағылшын тілі .



Алдыңғы білім

Компьютерлік желілер



Сабақ барысы



Сабақтың жоспарланған
кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері



Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

3 минут


Оқушылармен сәлемдесу
«Аялы алақан» әдісі бойынша психологиялық ахуал орнату.
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.
Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады.
«Мозайка» әдісі : арқылы оқушылар принтер мен компьютердің сурет қиындыларын құрастыру барысында топтастырылады
1 топ Принтер
2 топ Монитор
«Сиқырлы конверт » әдісі арқылы топтарға сабақты қайталау мақсатындағы тапсырмалар таратылады .
«Сұрақ-жауап»
1.Компьютерлік желілер қандай негізгі параметрлермен бағаланады?
2.Компьютерлік желіледі құруға қандай құрылғылар қажет?
3.Желілік комутатордың қызметі қандай?
4.Компьютер желісінің тиімді жұмыс жасауы қандай параметрлермен өлшенеді?
5.Желінің өткізу қабілетінің қолданылатын кабельдерге қандай байланысы бар?
6.Тасмалданған ақпарат көлемі қандай формуламен есептеледі?

Суреттер
Кеспе қағаздар



Сабақтың ортасы
25 минут


Оқушылар ұжыммен бірлесіп ребусты шешу барысында бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбын ашады.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет