Сабақтың тақырыбы Бейімбет Майлин. «Шұғаның белгісі» хикаятының идеясы



бет1/4
Дата07.02.2023
өлшемі27,82 Kb.
#66048
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
Документ Microsoft Word (3)


Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:




Білім беру ұйымы

«Қазыбек бек бекетіндегі орта мектеп» КММ

Педагогтің аты-жөні

Сарсенова Айгерим

Күні

06.02.2023

Сыныбы: 9Ә

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бейімбет Майлин. «Шұғаның белгісі» хикаятының идеясы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау.



Сабақтың мақсаты

-«Шұғаның белгісі» повесінің идеясын түсіну;
-Повесттің идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау.



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі / Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
3 минут

Ұйымдастыру кезеңі
«Мен шырқайтын әндер» атты шағын ән-шашу жүргізеді.
Топқа біріктіру. Қыздарға арналған өлеңдер арқылы оқушыларды топтарға біріктіреді.

Әр топқа бөлінген әндерді айтып, көңілдері көтеріледі.
Мұғаліммен амандасады.
4 топқа бірігеді.





Ән жинақ





8 минут

Үй тапсырмасын тексеру:
«Шұғаның белгісі» повесіне композициялық құрылымы бойынша жоспар құру.


Өткен тақырыпты еске түсіру үшін «Wordwall» платформасында сұрақтарға жауап береді. Оқыту түрі: Жеке жұмыс
Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.
Талқылау сұрақтары:

  1. Б.Майлиннің туған жылы, туған жері?

  2. Жазушы әкесінен қай жылы айырылды?

  3. Әжесінің есімі кім және қандай адам болған?

  4. Алғашқы сауатын кімнен ашты?

  5. 1911-1915 жылдары қайда білім алды?

  6. Жазушының алғашқы өлеңдері мен әңгімелер жинағы қай журналда жарияланды?

  7. ХХ ғасырдың 20-30 жылдары жазушы шығармасына арқау болған қандай мәселелер?

  8. Прозадағы шығармалары?

  9. «Шұғаның белгісі» повесінің жазылу тарихын есіңе түсір.



Жаңа сабақтың тақырыбын таныстыру. Мақсатын, бағалау критерийін оқушыларға болжату.

Оқушылардың үй тапсырмасы тексеріледі.
Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере отырып «Wordwall арқылы білімдерін тексереді.

Сабақ мақсатын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен толықтырады, бағалау критерийімен танысады.



Үй жұмысын бағалау арқылы оқушылардың өткен сабақ бойынша оқу мақсатына қол жеткізуіне мониторинг жүргізіп, кері байланыс беріледі.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет