Сабақтың тақырыбы «Біз есептей аламыз»



Дата27.11.2023
өлшемі191,5 Kb.
#130307
түріСабақ

Педагогтің аты-жөні

Смайлханова Макпал Кыдырбековна

Күні:

17.10

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Біз есептей аламыз» жарыс сабағы



Сабақтың мақсаты

Өрнек, қосынды айырма жайлы жалпы түсінік беру. Оларды ажыратып, мәнін таба білуге үйрету. Сонымен бірге алдыңғы сабақтарда алған білімдерін көрсете білуге баулу.
Заттарды қосу және азайту (заттар жиынынан бөлікті бөліп алу арқылы) туралы түсініктерін қалыптастыру;

Сабақ барысы




Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ тың басы

І.Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасып, сабаққа әзірлігін тексеру.



Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы
Жылуым мол бойымда-деп өздеріңнен тараған нұрды айналаңыздағы адамдарға ойша таратыңыздар.Көздерімізді жайлап ашып, сабаққа зейінімізді аударайық




Баяу музыка ойнап тұрады.

Сабақтың ортасы



ІІ.Жаңа сабақ.Ширату жаттығуы.«Сақиналар» ойыны

Оқушыларға тапсырмалар орындату


Сергіту сәті



1.«Сақиналар»
Ойыншылар дөңгеленіп отырады, байлаулы тұрған жіпті екі қолдарымен ұстайды.Жіптің ортасында сақина кигізілген,ойыншылар ол жіпті қолдарымен жауып. Кезек-кезек бір-біріне жылжытып отыруы керек. Жаңадан келген жүргізуші әрқайсысына «қолыңды аш,ондықты айт» деп. Сақинаны тауып алуы керек.Кімнің қолында сақина болса. Сол жаңа жүргізуші болады.
1.Есепте:
7+5= 7+9= 6+8= 14-7= 12-9= 0+9= 8+7= 6+7=
2.Есепті шығар: Дариғада 6 ашықхат, ал Айгүлде одан 7-еуі артық ашықхат болды. Айгүлде неше ашықхат бар?
«Саусақ» жаттығуы
3. Салыстыр:8+3 * 4+8 16-8 * 13-7 9+0 * 9-0 17-9 * 13-6 16-10 * 5+1 14-14 * 0

«Өзін өзі бағалау» әдісі
Егер оқушы барлық сұраққа жауап берсе

Бір немесе екі сұраққа жауап берсе 

Егер мүлде дұрыс жауап бермесе 



Сақина,жіптер, үлестірмелеі қима қағаздар

Сабақтың соңы

Сабақты шығармашылық тапсырмадағы жұмбақ өлеңдер арқылы қорытындылау.

Шығармашылық тапсырма.
Оқушылар жұмбақ өлеңдердің шешуін табады.
Тал басында тізіліп,
Он жапырақ тұр еді.
Жел соқты да үзіліп,
Ұшып кетті біреуі.
Ізінше оның жұлынып
Түсті тағы бесеуі
Тұр әлі де ілініп,
Жапырақтың нешеуі? Жауабы:______________________
Алты қонжық орманға
Бара жатты қорбаңдап.
Бірі олардың шаршады,
Әрі қарай бармады.
Жауабын тез айт,
Қанша қонжық кетті алда? (5)
Біз бүгінгі сабақта не үйрендік? Нені санадық?

Бағалау жасыл қалам


Презентация

Кері байла ныс

Рефлексия



Оқушыға қай тапсырма ұнаса, сол тапсырманы көрсетеді.




Түрлі түсті қағазадар

Кері байланыс парағы


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет