Сабақтың тақырыбы: Дәрігермен сұхбат Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата16.10.2023
өлшемі0,54 Mb.
#115825
түріСабақ
Байланысты:
№ 3 Дәрігермен сұхбат


Бөлім: Денсаулық – зор байлық

Мектеп:

Сыныбы: 7 «Ғ»

Тексерілді:

Күні: 10.10.2023ж

Мұғалімнің аты-жөні: Исламбекова.А.Б.

Пәні: қазақ тілі

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Дәрігермен сұхбат

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.5.1 мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру;
7.4.1.1 жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: «Дәрігермен сұхбат» тақырыбын меңгеріп, тақырып бойынша сұрақ құрастыру, жалғаулардың ерекшелігін еске түсіру;
Көпшілігі: Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру, жалғауларды талдау кезінде ажырата білу;
Кейбір оқушылар: Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру, жалғаулардың түрлерін ажыратып, талдау.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Қолдану, талдау

Бағалау критерийлері:

  • Жалғауларды үндестік заңын ескере отырып жалғайды.

Құндылықтарға баулу

Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық)

Пәнаралық байланыстар:

Биология

Алдыңғы білім

Иммунитет

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы:



І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назарын сабаққа аудару.
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу.
Қызығушылықты ояту.
«Ауырып ем іздегенше, ауырмайтын жол ізде» мақалының мағынасын ашу
(оқушылар пікірі тыңдалады)
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
ОҚЫЛЫМ АЛДЫ.
3-тапсырма. Кестеде берілген ой-пікірлердің дұрыс-бұрыстығын анықтаңдар.

Ой-пікірлер

Дұрыс

Бұрыс

1.Барлық адам үшін денсаулық өте маңызды.







2.Барлық аурудың пайда болу себебі бірдей.







3.Бала денсаулығы мен оның анасының денсаулығы арасында тікелей байланыс бар.







4.Адамның тамақтануы мен дене қозғалысының денсаулыққа қатысы шамалы.







5.Денсаулығы нашар ер балаларды әскерге алмайды.







6.Дәріні көп ішкен дұрыс емес.







7.Барлық аурудан дәрі ішпей-ақ арылуға болады.







Дескриптор:

  • Дұрыс ақпаратты анықтайды;

  • Бұрыс ақпаратты анықтайды;

  • Өз пікірлерін білдіреді.

ҚБ
ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ

  1. Оқулықтағы 1-оқылым мәтінін оқып, «Идеялар себеті» әдісімен тақырып бойынша проблемалық сұрақтар дайындап, өзара ой бөлісіңдер.



  1. Оқылым мәтінінен жалғаулы сөздерді тауып, кестеге жазыңдар.

Көптік жалғаулы сөз

Тәуелдік жалғаулы сөз

Септік жалғаулы сөз

Жіктік жалғаулы сөз













Дескриптор:

  • мәтінді оқиды;

  • мазмұнын талқылайды;

  • ой қорытып, проблемалық сұрақтар құрастырады;

  • мәтіннен жалғауларды ажыратады.

ҚБ

ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН.

4-тапсырма. «Аурудың себептері және одан сақтану» деген тақырыпта төменгі сынып оқушысына нұсқаулық жазыңдар.


Дескриптор:

  • берілген тақырыпта төменгі сынып оқушысына нұсқаулық жазады.

ҚБ

Оқушылар түгенделіп, назарын сабаққа аудару.
Мақалдың мағынасын ашады. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.

Кестеде берілген ой-пікірлердің дұрыс-бұрыстығын анықтаңдар.


Оқулықтағы


1-оқылым мәтінін оқып, «Идеялар себеті» әдісімен тақырып бойынша проблемалық сұрақтар дайындап, өзара ой бөлісіңдер.

Оқылым мәтінінен жалғаулы сөздерді тауып, кестеге жазыңдар.


«Аурудың себептері және одан сақтану» деген тақырыпта төменгі сынып оқушысына нұсқаулық жазыңдар.



ҚБ


ҚБ


ҚБ


ҚБ


7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы

Old.aikyn.kz/…/16527-kamal_ormantaev_akademik_aurudy





Сабақтың соңы:


Үй тапсырмасы:

Кері байланыс

5-тапсырма




Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік;

Рефлексия



Өзін-өзі бағалау
Кері байланыс парағы

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаттары
Оқыту мақсаттары шынайы болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Оқыту ортасы қандай болды?
Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім?
Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма?










Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет