Сабақтың тақырыбы Дүниежүзілік шаруашылық салаларын сипаттау



Дата28.10.2022
өлшемі19,38 Kb.
#45905
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспар
§47 Дүниежүзілік шаруашылықтың салаларын орналастыру факторлары



Мектеп: №48 ЖОББМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Нургалиева Айнамгуль

Сынып: 8

Оқушылар саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Дүниежүзілік шаруашылық салаларын сипаттау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

§47 Дүниежүзілік шаруашылықтың салаларын орналастыру факторларын жоспар бойынша анықтау

Сабақтың мақсаты

Дүниежүзі шаруашылық салаларын жоспар бойынша сипаттау

Бағалау критерийлері

Оқушылар :
1. Шаруашылық салаларын сипаттау үшін жоспар құрады.
2. Шаруашылық салаларын жоспар бойынша сипаттай алады.



Тілдік мақсаттар



Оқушылар орындай алады:
Ауылшаруашылық және өнеркәсіп салаларын жоспар бойынша сипаттайды (оқылым, жазылым, айтылым, тыңдалым)
Пәнге қатысты арнайы лексика мен терминология:
Ауылшаруашылығы, өнеркәсіп, сала, тауар, өнім, фактор, кәсіпорын, мәселе
Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
Шаруашылық салаларын сипаттау үшін................................
Жоспар құру барысында .....................................ескеру қажет.

Құндылықтарды дарыту

Бұл сабақ оқушыларды академиялық шынайылық, топтық жұмыс кезіндегі ұйымшылдық, жауапкершілік, көшбасшылық дағдыларын дамытуға бағыттайды

Пәнаралық байланыстар

Ақпараттармен жұмыс істеу барысында тарихпәнімен байланыстыру.

Бастапқы білім



Оқушыларда 7 сыныпта 7.5.3.1 ауыл шаруашылық, өнеркәсіп шаруашылық салаларын жіктеу арқылы маңыздылығын түсіндіреді мақсаты бойынша білім қалыптасқан.




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы
0-3


4-10



1. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесу. Топтарға біріктіру
2. Тақтаға сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары көрсетіледі.
3. Миға шабуыл
Ауылшаруашылығы қандай салалардан тұрады.
Пайда болу уақытына қарай өнеркәсіпті жіктеңіз
Материалдық емес еңбек саласы құрамына қандай салалар кіреді? Ол немен айналысады?

Суреттер

Сабақтың ортасы
11- 25

26-40




Тақырып бойынша мұғалімнің сұрақтары :
❖ Аумақ дегеніміз не?
(осы сұраққа қысқаша өз ойыңмен жауап бер)

Кескін картамен жұмыс


Міндетті деңгей 
214 беттегі 2 тапсырманы орында.





Мүмкін деңгей

Экологиялық фактор қандай салалардың орналасуына ықпал етеді?



Мәтін
Атлас
Қосымша 1



Сабақтың соңы
40-45
Үй жұмысы

6. Рефлексия
Іс әрекеттің жүзеге асырылуы. Әр сұраққа жауап береді.

1 тапсырма 214 бет








Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Бастапқы білімді еске түсіру барысында 7 сыныпта алған білімдерін қолданады. Сабақ барысында мәтін арқылы, сын тұрғысынан ойлау арқылы білімін тереңдетеді. Тапсырманы орындау барысында әртүрлі топтарға бірігеді.

Сабақтың бастапқы бөлігінде алдыңғы білім бойынша қорытынды жасап, кері байланыс беріледі. Білім меңгеру кезеңінде, оқушылар белгіленген талаптар бойынша бағаланады.

Оқушылар сабақ барысында: топтық жұмыс, интербелсенді тақтамен жұмыс жасау барысында техникалық қауіпсіздікті сақтау ескертіледі.


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет