Сабақтың тақырыбы: Драмалық ойындар Оқытушы: Аташова С. У. Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты



Дата07.01.2022
өлшемі53,17 Kb.
#17451
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Педагогика

1 Алматы қазақ мемлекеттік педагогтік-гуманитарлық колледжі







Сабақтың тақырыбы: Драмалық ойындар

Оқытушы: Аташова С.У.



Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты

Колледж студенттеріне баланың негізгі іс-әрекеті ойын туралы жан-жақты ақпарат беріп, драмалық ойындар туралы білімдерін жүйелеуді меңгерту, теориялық білімдерін практикалық тұрғыда қолдануға үйрету

Сабақ мақсаттары

Барлық білім алушылар орындай алады:

Драмалық ойын түрлері: конус, қолғап, саусақ, қуыршақ, конус театрлары рөлге бөліп ойнайды.

2. Білім алушылырдың көбі орындай алады:

Ойынға қойылатын талаптарды меңгерген

3.Кейбір білім алушылар орындай алады:

Ойын түрлерін жас ерекшеліктеріне қарай таңдай алады.



Бағалау критерилері

  • Ойынның маңызын;

  • Ойынға қойылатын талаптарды;

  • Жас ерекшеліктеріне сай ойын түрлерін ойнату тәртібін;

Сөздік қор


Драма, спектакль, трагедия, комедия, конус, қолғап, саусақ, көлеңке,қуыршақ

Құндылықтарды дарыту


Топта жұмыс жасау барысында сыйластық, жағымды қарым-қатынасқа тәрбиелеу

Денсаулық және

техника қауіпсіздігінің

сақталуы

Пәнаралық байланыстар

әдебиет,өзін-өзі тану

АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

Тақырыптық презентация,бейне жазба,практикалық тапсырма

Алдыңғы меңгерілген білім

Шығармашылық ойын түрлері: мазмұнды-рөлді ойындар,құрылыс ойындары

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері




Ресурстар

Ойын түрлеріне жататын суреттер



Сабақтың басы

5мин


3мин

12мин


Сабаққа психологиялық дайындық.

"Гүлмен тілек" Әр білім алушы өз қолындағы гүл шоғын тілек айту арқылы көршісіне береді

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Білім алушыларды ойынның түрлері арқылы 4 топқа бөлу:

1топ: Мазмұнды рольді ойындар

2топ: Құрылыс ойындары

3топ: Қимылды ойындар

4топ: Ермек ойындары

Алдыңғы меңгерілген білім

1 тапсырма:"ТЕСТ" kahоot

2 тапсырма: Постер қорғайды

1топ: Мазмұнды рольді ойындар тобы: Құрылыс ойындарының мақсат, міндеттері,ерекшеліктері мен талаптарына талдау жасайды

2топ: Құрылыс ойындар тобы: Табиғи материалдар

3топ: Қимылды ойындар тобы: Тәтті кәмпиттерден қамал жасайды



4топ: Ермек ойындар тобы: Тастанды материалдармен жұмыс жасау

Білім алушылар түстерді таңдау арқылы топқа бөлінеді

Плакат,стикерлер, маркерлер

Табиғи материалдар

Тәтті кәмпиттер

Тастанды материалдармен



Сабақ ортасы

3мин


3мин

8 мин


12мин

8мин


12мин

Жаңа тақырып:

"құрастыру " ойыны арқылы тақырыпты анықтайды. Тақырып анықталған соң білім алушылар көкейкесті сұрақтарын жәшікке салады. Ол сұрақтарға сабақ барысында жауап алып отырады.Сабақтың жоспары латын әріптерімен беріледі:

Жаңа тақырып: Dramalyk oiyndar

Gospary:


1. Dramalyk oiyndardyn ereksheligi

Драмалық ойындардың ерекшелігі

2. Dramalyk oiyndarqa basshylyq

Драмалық ойындарға басшылық

3. Dramalyk oiyndardyn talaptary

Драмалық ойынның талаптары

Жаңа тақырып бойынша сіздерді толғандыратын сұрақтарды "Алтын сандыққа" салыңыздар. Сіздердің сұрақтарыңыз келесі сабақта жауабын табады

Жаңа тақырыпқа кіріспе:

Интербелсенді тақтадан көрсетілген ертегі түрлерін жас ерекшеліктеріне қарай ажырату

Оқулықпен жұмыс

Жоспарымыздың алғашқы сұрағына жауап іздейміз. Жинақталған материалды



1."Кластер"әдісі негізінде постерге түсіреді,қорғайды

Драмалық ойындардың ерекшелігі

1топ:Конус,қуыршақ; 2топ: Қуыршақ,көлеңке; 3топ:Көлеңке, қолғап; 4топ:Қолғап,саусақ

2. "Сұраққа жетіп ал" әдісі

Драмалық ойындарға басшылық

Жас ерекшелік топтарына технологиялық карта жасау

3."Жалғасын тап" әдісі

Драмалық ойынның талаптары



4. Практикалық тапсырма

Әр топ технологиялық картасына байланысты драмалық ойындардың түрлеріне ертегіні практикалық түрде көрсету



пазлдар

.

1 видео тәрбиеші монолог



2 видео тәрбиеші мен балалар диалог

3 видео балалардың өздері

4 видео тәрбиеші автор

"Үштік" әдісі бойынша айтылым, тыңдалым, жазылым дағдылары қалыптасады

"Кластер"әдісі негізінде постер жазу

"Сұраққа жетіп ал" әдісі "Жалғасын тап" әдісі

Жас ерекшеліктеріне байланысты


Сабақтың соңы

8мин


Кері байланыс "SWOT " талдау

1.Күшті жағы

2.Әлсіз жағы

3.Мүмкіндіктер

4. Қатерлер

Күшті жағы Әлсіз жағы

Мүмкіндіктер Қатерлер





Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Барлық тапсырма ортақ. Алайда, қабілеті жоғары білім алушы тапсырманы жан-жақты жоғары деңгейде орындайды

5мин


5мин

"Телеграмма" әдісі негізінде бағаланады . Латын әріптерімен 7-8 сөз жазып сабақтың қалай өткендігі туралы өз ойларын айтады

Үйге тапсырма:

1. Тақырып бойынша лекцияны тірек сызба арқылы толықтыру 173-174б

2. Жас ерекшелік топтарына драма ойынына жоспар құрастыру (қалауы бойынша)



С.Андабекова Мектепке дейінгі педагогика , Алматы-2012


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:Сабақ белсенді оқыту стратегиясы негізінде жасалған.

2:Тақырыпты іздену, шығармашылық тапсырмалар негізінде меңгереді

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Алдын-ала жүйелі жазылған ҚМЖ, тапсырмалар сабақтың жақсы өтуіне ықпал етеді.

Сабақ барысында топ туралы немесе жекелеген білім алушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет