Сабақтың тақырыбы Электростатика тарауын қайталау Жалпы мәліметтер Мамандығы



Дата15.01.2023
өлшемі59,36 Kb.
#61365
түріСабақ



Бекітемін:

Г.Аралбаева

Білім беру ұйымының атауы

ҚАТК

Модуль/пән атауы

Физика

Педагог

Қ.Ибрагимов

Сабақтың тақырыбы

Электростатика тарауын қайталау

1. Жалпы мәліметтер

Мамандығы:
Автомобиль көлігін жөндеу шебері
Біліктілгі:

Курс, топ

Оқытуды өткізу мерзімі

Оқытуды өткізу орны

Ашт-22/9 1 курс
Тг-22/9 1 курс

30.11.2022
30.11.2022




Сабақтың түрі

Практикалық сабақ

2. Мақсаты, міндеттері



Барлық оқушылар істей алады: электростатика тарауындағы негізгі физикалық шамаларды біледі, формуласын жаза алады қарапайым есеп шығаруда қолданады.
Көптеген оқушылар істей алады: электростатика тарауындағы негізгі физикалық шамаларды сапалық есептер шығаруда қолдана алады.
Кейбір оқушылар істей алады: электростатика тарауындағы негізгі физикалық шамаларды түрлендіре отырып күрделі есептерді шығара алады.

3. Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі

электростатика тарауындағы негізгі физикалық шамаларды еске түсіру, оның формулалары мен өлшем бірліктерін жаттау және оны есептер шығаруда қолдана алу.

4. Қажетті ресурстар



Оқу- әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер

Техникалық құралдар,
материалдар

Физика есептер жинағы. Интербелсенді тақта. Түрлі түсті қиынды

Электронды кітап.Тәжірбиелік формулалар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері



Мұғалім іс-әрекеті



Студент іс әрекеті


Бағалау



Ресурстар

Сабақтың басы

(2 минут)


(2 минут)


Білу, түсіну

4 мин

Қолдану
12 мин

Жинақтау
15 мин


2 мин
2 мин
Рефлексия

Ұйымдастыру кезеңі:
а) Оқушылармен амандасу
б) Сыныпты топқа бөлу

1-топ- Заряд


2-топ – Электр өрісі
3-топ - Конденсатор
Ел президенті Н.А. Назарбаевтың Рухани жаңғырудың 4 бөлімі « Білімнің салтанат құруы » деп аталып , мынадай жолдардан басталады: Білімді, көзі ашық, көкірегі ояу болуға ұмтылу – біздің қанымызда бар қасиет.Ендеше бүгін бәріміз бірлесе отырып, электростатика тарауы бойынша алған білімімізді көрсетейік.



  1. Жеке жұмыс. Үй тапсырмасын сұрау:

« Өрмекшінің торы»
Торды құруда қатысқан барлық оқушыларды марапаттау.



  1. Топтық жұмыс .Формулаларды қолдана отырып, есептер шығарады.

Топ бағалаушысына бағалау парақтары үлестіріледі.
3 топқа есептер үлестіру:
1-деңгей: Конденсаторды 1,4кВ кернеуге дейін зарядтағанда ол 28нКл заряд алатын болса, конденсатордың сыйымдылығы неге тең? Ж. 20*10-12 ( 2 балл)
2-деңгей: Сыйымдылығы 10мкФ конденсаторға 4мкКл заряд берген. Зарядталған конденсатордың энергиясы неге тең? Ж. 0,8*10-6 Ф(3 балл)
3-деңгей: Конденсатор батареяларының сыйымдылығы сыйымдылығын табыңдар. С1 =0,1 мкФ , С 2 = 0,4 мкФ, С3= 0,52 мкФ . Бірінші және екінші конденсаторлар параллель және үшінші конденсатор тізбектей жалғанған. Cызбаны сызып, есепте.
Ж.0,25 мкФ(5 балл)
1 топқа «Тарсия » әдісі
2 топқа «Шеңберден өтіп шығу»
3 топқа «Лабиринттен шық»
Бағалау
Үйге тапсырма: 8.1-8.11 параграфтарды қайталау

«Менің көңіл күйім»


Смайликке стикер жабыстыру



Түрлі түсті қағазға топтың аттары жазылады, оқушылар түстерін алып,сол бойынша топқа бөлінеді.

Оқушылар шеңбер құрып тұрады , мұғалім жіптің бумасын бір оқушыға сұрақ қойып лақтырады, жіпті алған оқушы жауап беріп, келесі оқушыға сұрақ қойып лақтырады.Осылай жалғаса береді, сонда өрмекшінің торы құрылады.


Оқушылар электростатика тарауына есептер шығарады



Үй тапсырмасын орындайды.Өткен бөлімдермен тығыз байланыстырып түсінеді

Өткен тақырыптар бойынша формулалар біледі және сол бойынша есептер шығарады.


Есептер шығару деңгейі жоғарланады



Сұрақтар жазылған, топ атаулары жазылған үлестірме қағаздар.





Есеп жазылған карточкалар үлестіріледі.




3 есепке 10 балл

Тақтаға әр топтан бір оқушы есепті шығарады.


Шеңберде сызылған физикалық шамалар, формулалар










Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет