+7778 454 82 95 «Үздік сабақ жоспары»



бет1/3
Дата16.05.2023
өлшемі375,11 Kb.
#93598
түріСабақ
  1   2   3

«Мектеп жанындағы интернаты бар №42 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ
Карпаева Меруерт Казбековна
Математика мұғалімі, педагог модератор
m_karpaeva@mail.ru
+7778 454 82 95


«Үздік сабақ жоспары»
Номинациясы

Иррационал өрнектерді түрлендіру
Тақырыбы

Семей қаласы 2023 жыл





Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция

«Мектеп жанындағы интернаты бар №42 ЖОББМ» КММ

Педагогтің аты-жөні:

Карпаева М. К.

Күні:




Сыныбы: 11

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Иррационал өрнектерді түрлендіру.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.2.1.5 - иррационал өрнектерді түрлендіру үшін n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Иррационал өрнек ұғымын біледі.
Оқушылардың басым бөлігі: Иррационал өрнектерге амалдар қолданады.
Кейбір оқушылар: Иррационал өрнектерді түрлендіре алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтың іс әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(12 минут)

І. Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Сыныпты түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ауал қалыптастыру. Топқа бөлу. Топ басшысын белгілеу.


«Мен саған тілеймін!» жаттығуы:


ІІ. Үй жұмысын тексеру. №10.17


ІІІ. Өткен тақырыпты қайталау.
« Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталайды.

Сабақтың мақсатымен, кезеңдерімен таныстыру. Бағалау критерийлерін құру..





Оқушылар амандасады. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді. Назарларын сабаққа аударады. Топқа бөлінеді.

Оқушылар шаттық шеңберінде жиналып, «Мен саған тілеймін» тренингін жасайды.


Оқушылар сағат тілі бағытымен дәптерлерін алмастырып тексереді. Интерактивті тақтада жауаптары көрсетіледі.



  1. а санының п ші дәрежелі түбірі деп дәрежесі а санына тең болатын в санын айтамыз.

  2. а санының п ші дәрежелі арифметикалық түбірі деп п ші дәрежесі а ға тең теріс емес в саныын айтамыз.

  3. а оң санының рационал көрсеткішті дәрежесі деп аm санынан алынған мәнді айтамыз.

  4. Түбірді дәрежеге шығару үшін түбір астындағы өрнекті осы дәрежеге шығарамыз.

  5. Көбейтіндіден түбір шығару үшін әрбір көбейткіштен түбір шығарып алынған нәтижелерді көбейтеміз.

  6. Рционал көрсеткішті дәреженің қасиеті иррационал көрсеткішті дәреже үшін де қолданылады. Себебі қасиеттері ортақ.

  7. Иррационал өрнектерді түрлендіру кезінде ықшамдауға келмейтін күрделі өрнектерді түрлендіру кезінде В саны қандай да бір тура санның квадраты емес болса, күрделі радикалдар арқылы шеіледі.

  8. Бүгінгі сабақтың соңында күтілетін нәтиже қандай болады?

Сұрақта әдісті қолдану арқылы жауап береді.

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!»



Түрлі түсті қима қағаздар



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет