Сабақтың тақырыбы Геометрияның негізгі ұғымдары. Аксиома. Теорема



бет1/4
Дата20.01.2023
өлшемі1,49 Mb.
#62153
түріСабақ
  1   2   3   4

«Бекітемін» Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Н.Рахманбергенов



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:Планиметрияның алғашқы түсініктері мен аксиомалары №4

Күні: 09.09.22ж

Мектеп: :№ 90 Мұғалімнің аты-жөні: Оспан. Р.С

Сынып: 8

Қатысқандар: 20 Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Геометрияның негізгі ұғымдары. Аксиома. Теорема

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.1.1планиметрияныңнегізгі фигураларын білу: нүкте, түзу;
7.1.1.5кесінді, сәуле, бұрыш, үшбұрыш, жарты жазықтық анықтамаларын білу;
7.1.1.2 нүктелермен түзулердің тиістілікаксиомаларынбілу және қолдану;
7.1.1.3аксиоманыңтеоремадан айырмашылығын түсіну: теореманың шарты мен қорытындысын ажырату;
7.1.2.1нүктелердің түзу менжазықтықта орналасу аксиомаларын білу және қолдану (реттік аксиомасы);
7.1.1.6кесінділер мен бұрыштарды өлшеу аксиомаларын білу және қолдану;
7.1.1.8кесінділер мен бұрыштардысалу аксиомаларын білу және қолдану;
7.1.1.11берілген үшбұрышқа тең үшбұрыштың бар болуы аксиомасын білу;
7.1.2.2түзулердің параллельдікаксиомасын білу;

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы: планиметрияныңнегізгі фигураларын біледі: нүкте, түзу;
кесінді, сәуле, бұрыш, үшбұрыш, жарты жазықтық анықтамаларын біледі;
нүктелермен түзулердің тиістілікаксиомаларын білу және қолданады;
аксиоманыңтеоремадан айырмашылығын түсіну: теореманың шарты мен қорытындысын ажыратады;
нүктелердің түзу менжазықтықта орналасу аксиомаларын білу және қолдану (реттік аксиомасы);
кесінділер мен бұрыштарды өлшеу аксиомаларын білу және қолданады;
кесінділер мен бұрыштардысалу аксиомаларын білу және қолданады;
берілген үшбұрышқа тең үшбұрыштың бар болуы аксиомасын біледі. түзулердің параллельдік аксиомасын біледі;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет