Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңсіздіктерді шешу Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата16.04.2023
өлшемі24,5 Kb.
#83321
түріСабақ

Білім беру ұйымының атауы

№26 ЖББМ

Пәні:

Алгебра

Бөлім:

Квадрат теңсіздік

Педагогтің аты-жөні:

Орынхан Сымбат

Күні:

15.04.2022

Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Квадрат теңсіздіктерді шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.2.2.8
квадрат теңсіздіктерді шешу

Сабақтың мақсаты

Әртүрлі әдістер арқылы квадрат теңсіздіктерді шешеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
(3 мин)
Өзін-өзі тексеру
(2 мин)

Өткен білімді еске түсіру


(3 мин)
Жаңа білім
(10 мин)

Сыныппен жұмыс


(20 мин)

Бекіту
(5 мин)

Кері байланыс
(2 мин)


Ұйымдастыру бөлімі
Мұғалім оқушылардың сабаққа дайындығын тексереді, сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды.
Мұғалім сабақтың соңында үй тапсырмаларын тексеру үшін дәптерлерін жинап алатынын ескертеді.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру және ынталарын сабаққа аудару.




І «Қайталау білім айнасы»
Оқушылармен бірге квадрат теңсіздік шешу әдістерін қайталап сұраңыз.


Жалпы сыныпқа берілетін тапсырма
Алдымен оқушылармен бірге есепті шығару идеясы талқылап алынады, кейін оқушылар «Көршіме сенем» атты әдісімен есепті тексереді.

  1. теңсіздігінің неше бүтін шешімі бар?

  2. Теңсіздікті қанағаттандыратын барлық бүтін сандарды жазыңыз:

а)
б)

  1. Теңсіздікті шешіңіз:

Жеке жұмыс
Оқушылар өздігінен берілген тапсырманы орындай отырып, нәтижесінде фоторобот құрастырып шығарады. Жауабын тақтада көрсетілетін фотороботтың пішіні арқылы тексереді.
Нұсқамен жұмыс
Оқушылар 3 оқушыдан топтарға бөлінеді. Топтың бір мүшесі берілген тапсырманы аралықтар әдісімен, екіншісі графиктік әдіспен, үшіншісі дискриминант таңбасы арқылы шығарады. Нәтижені топта талқылайды, әрбір оқушы қалай шығарғанын топ мүшелеріне түсіндіреді.
Теңсіздікті шешіңіз:
Оқулықпен жұмыс
Оқушылар оқулықтағы №18.7 есепті шығарады

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындау
Оқушылардың жұмыстары мен үй тапсырмасы орындалған дәптерлері жинап алынады.
Үй тапсырмасы

  1. теңсіздігінің неше бүтін шешімі бар?

  2. теңсіздігінің неше бүтін шешімі бар?

  3. теңсіздігінің ең кіші бүтін шешімін табыңыз?

  4. теңсіздігінің ең үлкен бүтін шешімін табыңыз?

  5. Теңсіздікті шешіңіз:



Рефлексия

  • Өзіңіздің жұмысыңызды қалай бағалайсыз?

  • Сізге квадрат теңсіздіктерді шешудің қай әдісі оңай болып көрінді? Неге?

Қандай есептерді шығарудан қиналдыңыз? Неге?



Амандасады

Оқу тапсырмасын талдап, тексереді


Оқушылар сұрақтың жауабын дәптерлеріне жазу арқылы талдап, тексереді
Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды.

Оқушы:

Оқушылар сабақ барысын қаншалықты деңгейде түсінгендігін «Өз ойым» арқылы немесе падлет тақтасына жазу арқылы бағалайды.



1 балл
4 балл


Әр есепке 1 балл

5 балл

3 балл
4 балл


Қосымша 1


(Карточкалар)

Қосымша 2


(Карточкалар)
Оқулық

https://padlet.com/osymbat01/u6nr8cnvb971qo5j




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет