Сабақтың тақырыбы Мәтін дегеніміз не? Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата07.11.2022
өлшемі0,99 Mb.
#48285
түріСабақ
Байланысты:
қазақ т 2 кл КМЖ 37 сабак


Қазақ тілі 37 сабақ КҮНІ: 07.11.22



Бөлім

Менің мектебім

Сабақтың тақырыбы

Мәтін дегеніміз не?

Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
2.3.1.1 мұғалім көмегімен жеке сурет ( сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау , әңгімелеу) мәтіндерін құрап жазу.

Сабақтың мақсаты

-мәтін туралы біледі;
-әңгімелеу мәтінін құрастырады.



Білу, түсіну
Қолдану
Талдау



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері / уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 мин

Сөздер жазылған қима қағаздар беріледі. Сол сөздерді қатыстырып, сөйлем құратады.
Мысалы: Асан мектепте оқиды.

Балалар қима қағаздардағы сөздерді оқып, сол сөздерден сөйлем құрап көреді.

Тамаша!
Керемет!

Қима қағаздар
и/б тақта



Сабақ
тың ортасы
25-30 мин



Тапсырма1. ҰЖ
Ойлау дағдысы: білу, түсіну
Әдіс: «Мен зерттеушімін»
Бөліктерді оқытады. Соңғы бөліктегі мәтіннің мазмұнын сұрайды. Сөйлем санын сұрайды.
Тапсырма 2 . ЖЖ
Ойлау дағдысы: қолдану
Әдіс: «Мен жазушымын»
2 жаттығуды орындатады. «Біздің сынып» немесе «Тату сынып» тақырыбында әңгіме құрастыру үшін сұрақтар ұсынады.

Сергіту сәтін жасатады.


Тапсырма 3 . ТЖ


Әдіс: «БББ»
Балаларға 3 жаттығуды оқытады. Сабақ сөзінің шығу тарихымен таныстырады. Сабақ туралы қабырға газетін жасауды тапсырады.

Тапсырма 4. ӨЖ


Шығармашылық үзіліс
5 жаттығуды тапсырады. Алдымен, содан соң, содан кейін, ең соңында деген сөз тіркестерін пайдаланып, мәтін құрастырып жазады.

Балалар бөліктердегі сөйлемдерді оқиды. Соңғы бөліктегі сөйлемдердің мазмұны бір-бірімен мазмұны жағынан байланысы бар екенін айтады. Соңғы бөлікті көшіреді.
ЕБҚ:дайын сөйлемдерді көшіреді.
2 жаттығуды жазады. Сұрақтарға жауап бере отырып, мәтін құрайды. Құраған мәтінін жазады.
ЕБҚ: дайын мәтінді көшіреді.
Серігту сәтін жасайды

Сабақ сөзіне топпен бірге қабырға газетін құрастырады.


ЕБҚ: мәтінді көшіреді. Дауыссыз дыбыстардың астын сызады.

Пайымдау мәтінін жазады. Жазған мәтіндерін оқып береді. Оның пайымдау мәтіні екенін дәлелдейді.


ЕБҚ: сөздерге сөйлем құрайды.

Дескриптор_:_-мәтінді_табады;_-мәтінді_көшіреді_ҚБ:_3_ұпай___Бағалау_критерийі'>Бағалау критерийі:
мәтін туралы біледі;
Дескриптор:
-мәтінді табады;
-мәтінді көшіреді
ҚБ: 3 ұпай


Бағалау критерийі:
әңгімелеу мәтінін құрастырады.
Дескриптор:
-мәтін құрап жазады
ҚБ: 3 ұпай


Бағалау критерийі:
әңгімелеу мәтінін құрастырады.
Дескриптор:
-қабырға газетін жасауға қатысады;
-пайымдай мәтінін құрап жазады;
ҚБ: 4 ұпай

Қазақ тілі оқулығы. Алматы «Атамұра»
2022 жыл






Сабақ
тың соңы
10 мин



Үйге: 70 бет, 4 жаттығу
Рефлексия
«Табыс ағашы» арқылы өз жетістік бейнесін көрсетеді

Табыс ағашына өзінің жетістік белгісін жапсырады.

Мадақтау сөздер



Оқулық, дәптер




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет