Сабақтың тақырыбы Ойын кезінде көшбасшылық дағдыны қалыптастыру Баскетбол. Екі жақты ойын



Дата14.04.2022
өлшемі127,85 Kb.
#30977
түріСабақ
Байланысты:
Баскетбол. Екі жақты ойын


А.Жами атындағы №24 ЖОМ коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Сынып:





Қатысқандар саны:



Мұғалім: Нуров Ж.Н

Күні:





Қатыспағандар саны:









Сабақтың тақырыбы

Ойын кезінде көшбасшылық дағдыны қалыптастыру Баскетбол. Екі жақты ойын

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.2.1.1 - өзгермелі жағдайға жауап қайтара білу, қимыл- әрекеттермен байланысты білімді білу және түсіну

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Берілген жүктемелерді орындай алады.

Көбі: Түрлі дене жүктемелерінің айырмашылығын ажырата алады.

Кейбірі: дене жүктемелерінің айырмашылықтарын, ағзаға тигізетін әсерін сыртқы белгілеріне қарап ажырата алады.

Құндылықтарды дарыту

(Өмір бойы үздіксіз білім алу) Оқуға деген сүйіспеншілікті білуге құмарлық, шығамашылық пен оқылатын материалға сыни қарау, қарым-қатынас пен мінезді, денені және ақыл-ойды үздіксіз дамыту арқылы бойға сіңіру. Оқушылардың өз бетімен оқуға болысатын дағдылары мен қабілеттерін дамытуды қамтиды.

(Ынтымақтастық) Жылы қарым-қатынасты орнату, ынтымақтастық дағдыларын қалыптастыру мен құрылымдық ұстанымды дамыту, қарым-қатынас орнату кезіндегі сыни ойлау қабілеті.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

: Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: Шабуыл, фол, доп, себет, стридбол, жеке қорғаныс, зонадағы қорғаныс, командалық жұмыс, басшы/капитан, рефери/төр

Пән аралық байланыстар

Геометрия, тарих пәндерімен байланыстыру.

АКТ қолдану дағдылары

Баскетбол ойынының әдіс-тәсілдерін, бейне жазылымнан көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


Сапқа тұрғызу

Рапорт тапсыртқызу

Сабақтың мақсатын түсіндіру

Саптағы жаттығулар:

Оңға,солға,айналып бұрылу

Секіріп бұрылу.

Спорт. жүріс:

Стадион айнала 2 шеңбер жүгіру

(бір баппен)

3 қатарға бөліп жалпы дамыту жаттығуларын жасау. №1 жаттығулар кешені

Арнайы жүгіріс жаттығулар:

1. Тізені көтеріп жүгіру

2. Аяқты артқа лақтырып жүгіру

3. Түзу аяқты алға лақтырып жүгіру

4. Бұғы жүгіріс

5. Сол, оң аяқпен биікке секіріп алға қозғалу.

6. Жылдам жүгіру

Бір орнында ЖДЖ

Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар.



Сабақтың ортасы


Баскетбол. Екі жақты ойын

Жеке допсыз, шабуылдау, допты алуға ыңғайлы орын табу


Ойынға допты тез қосу, доп беру финт жасау, шабуылдау.
Командамен шабуылдау:
Тез шабуылдау, екі-үш доп беру арқылы шабуылдау. Әсіресе допты қағып алғанда жасалады.
Эшалондалған шабуыл-барлық ойыншы арқылы алаңның барлық жерінде екі-үш толқынмен жасалады.
Позициалық шабуыл-орталық ойыншы және ойыншысыз жасалады. Бұл шабуыл қорғанып үлгерген команданың осал жерін табу арқылы жасалады.
Ойыншыны бүркемелеу арқылы шабуылдау.
Қорғану. Жекелей қорғану кезінде ойыншыға доп алғызбау, доппен оның қозғалуын байлау, допты лақтыртпау.
Доппен, допсыз ойыншыншыларды ұстау.
Топпен қимылдау. Екі ойыншының қимылы, бір-біріне көмектесу, сытылып кету, ауысу.
Үш ойыншының әрекеті, қаңғыған допқа күресу жатады.
Командалық қорғанудың үш түрі:
Концентрленген қорғану кезінде жекелей және зоналық қорғануға болады. Қозғалмалы қорғану (прессинг)
Аралас қорғаныс

Оқушыларды топтарға бөлу

Екі жақты оқу ойыны


Ысқырғыш, секундомер, жалаушалар, конустар.

Сабақтың соңы


1. Сапқа тұрғызу

2. 100 м қашықтыққа ақырын жүгіріп жүріске көшу.

3. Жүктемелерді дұрыс орындаған оқушыларды белгілеу

Рефлексия. Ашық сұрақтар:



  • Қай жаттығу оңай болды?

  • Қайсысы қиын?

  • Сабақтың қай кездері ұнады?


Смайликтер

Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау көрсетуді

қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға

тапсырманы қалай

түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс –

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).

Сабағым алдын ала жоспарланып

оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай жасалған. Қабілетті оқушыларға күрделі

жаттығулар беріліп, оқушылар қажеттіліктері іске асты


Қалыптастырушы және критералды, жиынтық технология, биология, қазақ тілі,

бағалау арқылы, сабақ барысында қауіпсіздік техникасы

сақталды

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды.

Оқушылар жүгіру және жүру түрлерін меңгерді.

Уақытты тиімді пайдалана отырып жоспарыма жаңа бағдарлама бойынша әдіс - тәсілдерді қолдандым.

Сабағым жоспарлағанымдай өз деңгейінде өтіп тапсырмалардың барлығы сәйкес болды. Барлық тапсырмалар

5 сынып оқушыларына сай құрастырылған.





Орыс тілі, ағылшын, математика, физика, биология, қазақ тілі

Қорытынды бағалау.

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.


Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.


Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1.


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет