Сабақтың тақырыбы: Шеңбер және дөңгелек. Доғаның ұзындығы Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата04.04.2022
өлшемі234,92 Kb.
#29776
түріСабақ

«Бекітемін»

Оқу ісі жөніндегі орынбасары: Е. Байдрахманов




Күні: 31.03.2022

Мұғалім: Сапакова У

Сынып: 9А

Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы:

Шеңбер және дөңгелек. Доғаның ұзындығы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасын сілтеме)



9.1.1.1 доға ұзындығының формуласын қорытып шығару және қолдану;

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар:

Доға ұзындығы формуласын біледі және есептер шығаруда қолдана алады;



Оқушылардың басым бөлігі:

Доға ұзындығы формуласын қорытып шығара алады;



Кейбір оқушылар:

Доға ұзындығы формуласын табу ережесін өмірмен байланысты есептерді шешуде қолдана біледі.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(1-10 мин)



1. Қызығушылықты ояту үшін «Сабаққа белсенді қатысуға келісесің бе?» психологиялық әдісі.

2. «Миға шабуыл» өткен тарауға шолу сұрақтарына жауап береді.



2.«Миға шабуыл» өткен тарауға шолу

1.Квадрат теңдеудің жалпы формуласы?

2.Дискриминант табу формуласы

3.Түбір табу формуласы

4.Квадрат функцияның графигі

5.y=(x+2)2-1

6.y=х2+4 графиктері қалай оранласады?


Мадақтау сөздері

Таратпа материалдар

Сабақтың ортасы

(11-25 мин)



Топтық жұмыс

(26-30 мин)



Жеке жұмыс

(30-35 мин)



Жеке жұмыс

(35-40 мин)



Жаңа сабақ тақырыбы, мақсаты хабарланады.

Тақырып бойынша видео көрсетіледі.


1-тапсырма. Радиусы 8см шеңбер берілген, жауаптарын сәйкестендіріңдер.

2-тапсырма

1) Бұғалық ұзындығы 10м болатын арқаннан жасалған. Бұғалықтың дөңгелек ілмегінің радиусы 0,6м. Бұғалықтың ілмек болмайтын қалған бөлігінің ұзындығын табыңыз.


2) Боялған фигураның периметрін табыңыз.


3-тапсырма

Шеңбердің үлкен доғасының ұзындығын табыңыз.





Оқушылар мұғалім көмегімен видеодан алған мәліметтерді талдайды, қажетті формулалар мен мысалдарды дәптерге түсіреді.

C=2πR


=>
Есепті шешіп, жауаптарын сәйкестендіреді.

Шешуі:


Шешуі:

С=10м


R=0,6м

Шешуі:

а)


б)

Шешуі:





Топтар өзара бір-бірін алмасып тексереді.

Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Мадақтау сөздер


Кесте жазылған таратпа материал




Сабақтың соңы

(40-45 мин)



Қорытынды.

Рефлексия.

Үйге тапсырма:

шығармашылық жұмыс




Рефлексия.

Оқушылар өздеріне қиық қағазға жазылып үлестірілген одағайды қиып, үш топқа бөліп, тиісті қорапшаларға салады.



Үйге тапсырма:




Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Таратпа материалдар, күнделік

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.


Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау

Нұсқаулықпен жүргізіледі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет