Сабақтың тақырыбы: Сын есім Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/2
Дата02.08.2022
өлшемі0,7 Mb.
#38019
түріСабақ
  1   2



kairshanz@mail.ru

Бөлім:

Қоршаған орта

Мұғалімнің аты-жөні:

Мейрман Айгерім Талғатқызы

Сынып:2

Қатысушылар саны:18

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:

Сын есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.2.1.1*-сұрақ қою арқылы (не істеді?қандай?неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы,негізгі бөлім,соңы) анықтау.
2.4.2.3*-сөз таптарын (зат есім,сын есім,сан есім,етістік) ажырату
2.3.6.1-бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап,оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу.

Сабақтың мақсаты:

қандай?сұрағын қою арқылы сипаттау мәтінінің құрылымдық бөліктерін анықтайды.
сөз таптарының ішінен сын есімді ажыратады
бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
«Жылы жүрек,ізгі тілек» әдісі.
Үй тапсырмасын пысықтау. «Сұрақтар ілмегі» әдісі бойынша жүреді.
-Өткен сабақтарда қандай сөз табын оқыдық?
-Етістіктің ережесі қандай?
-Сұрақтары қандай?
-Етістіктің қандай түрлерімен таныс болдыңдар?
-Дара және күрделі етістікті қалай ажыратамыз?
Оқу материалын жариялау «Сиқырлы қорап» ішінен гүл сыйлау.Гүлді сыйпаттайды.



Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

Білім алушылар амандасады,жылы тілек айтады.







Гүлді сыйпаттау арқылы, тақырыпты ашады.





Мадақтау сөздер
«Жарайсың,
жақсы»

Қорап,гүл.



Сабақтың ортасы
35 мин


АКТ көмегімен «IMektep.kz» платформасымен «Сын есім»тақырыбын түсіндіру.


(ҰЖ) 1-тапсырма
51-жаттығу.
Мәтінді оқы.Мәтін не туралы?
Түлкі жыртқыш аңдардың бірі .Бұл аң-ертегі мен аңыздардың кейіпкері.Түлкінің түсі қызғылт сары.Құйрығы ұзын.Тұмсығы үшкір.
(ТЖ)1-топ
-«Ойлан, Жұптас, Пікірлес»» әдісі Мәтінге қандай сұрақ қоюға болады? (қандай?)
Бұл мәтіннің қандай түрі?(сипаттау)
2-топ
«Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.Мәтіндегі қарамен берілген сөздерге сұрақ қойып,сын есім екенін ажырат.
Жыртқыш,қызғылт,сары.ұзын,үшкір -қандай?
3-топ
Кіші топта жұмыс «Қисынсыз мәтін» әдісі арқылы жүзеге асады.Қима қағаздардағы мәтіннің құрылымдық бөліктерін (басы,негізге бөлім,соңы) анықтайды.
Дескриптор:
мәтінді оқиды;
сипаттау мәтіні екенін анықтайды;
мәтіндегі қарамен берілген сөздерге сұрақ қойып,сын есім екенін ажыратады;
мәтіннің құрылымдық бөліктерін (басы,негізге бөлім,соңы) анықтайды.


ЕББҚ: «Ой қозғау» әдісі.
Берілген суреттегі жануарды сұрақ қою арқылы сипаттап,көп нүктенің орнына сын есімдерді тауып ата.
(Түлкі ...., түсі ....., тұмсығы .........)
қандай?
Функционалдық сауаттылық:
Білім алушылар жан-жануарларға қамқорлық жасау керектігін түсінеді.


АКТ көмегімен IMektep.kz платформасынан бейнероликпен танысады

Мәтінді оқиды.Сипаттау мәтіні екенін анықтайды. Мәтіндегі қарамен берілген сөздерге сұрақ қойып,сын есім екенін ажыратады.Мәтіннің құрылымдық бөліктерін (басы,негізге бөлім,соңы) анықтайды.


Берілген суреттегі жануарды сұрақ қою арқылы сипаттап,көп нүктенің орнына сын есімдерді тауып атайды.


Берілген суреттегі жануарды сұрақ қою арқылы сипаттап,көп нүктенің орнына сын есімдерді тауып атайды.



ҚБ:Бірін-бірі бағалайды топтық жұмыста.


«Басбармақ» әдісі


https://youtu.be/Hz_Uufzc31k
Оқулық (Атамұра 2017),қима қағаздар.

«Ол кім?
Бұл не?» кітабынан








2-тапсырма: ЖЖ «Кім тапқыр» әдісі.
Берілген қима қағаздан сын есімді тауып,астын сыз.
Ақ,алма,таза,қалам,жасыл,қала,әдемі,
доп,жылы,ойнады,сары,қарындаш,
дәмді,ағаш,сұйық,қала,тәтті.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет