Сабақтың тақырыбы: Тізбектер / Табиғаттағы тізбек Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/5
Дата14.12.2022
өлшемі39,5 Kb.
#57375
түріСабақ
  1   2   3   4   5

Бөлімі:

Сандар және заңдылықтар

Педагогтің аты-жөні:




Күні: 15.12.22




Сыныбы: 1 Ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тізбектер / Табиғаттағы тізбек

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.4.3.2 іс-әрекет және табиғат күйінің тізбектілігін анықтау/сандар, фигуралар, ойыншықтар,
түрлі түсті моншақтар тізбектерін құру және тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу

Сабақтың мақсаты:

Тізбекті құруды және заңдылықты анықтауды үйренесің

Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту
0-3

Ынталандыру


  • Жылдың қай мезгілін ұнатасың?

  • Қазір қай мезгіл?

Оқушылар өздері ұнататын жыл мезгілі туралы айтып береді.







4-6

Өзектендіру.
Мұғалім жыл мезгілдері жайлы жұмбақ жасырады.

  1. Бұлтты айдап желдеткен,
    Нөсерлетіп селдеткен.

Жаңбырлатып ойнайтын
Қай мезгіл деп ойлайсың? (Көктем)



  1. Қойның толы жеміске,

Көк майсалы еңісте.
Көбелек қуып ойнайтын
Қай мезгіл деп ойлайсың? (Жаз)



  1. Шанамен зырғып желдетіп,

Шаңғы, коньки тебетін.
Аққала жасап ойнайтын
Қай мезгіл деп ойлайсың? (Қыс)



  1. Жиын-терін болатын,

Қамбаға астық толатын.
«Қызыл қырман» ойнайтын,
Қай мезгіл деп ойлайсың? (Күз)

Жыл мезгілдері туралы жұмбақтарды шешеді.

Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.

Жұмбақтар

7-10

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).
Оқулықтағы №1-тапсырма орындалады.
Жыл мезгілдері мен олардың белгілерін атайды.
Суреттен қарап, жыл мезгілдерінің ретін түсіндіреді.
Суретке қарап ретін дұрыстап ата: түн, күндіз, таңертең, кеш. Мұғалім тәуліктегі мезгілдерге тоқталады.

Жыл мезгілдері мен олардың белгілерін атайды.
Суреттен қарап, жыл мезгілдерінің ретін түсіндіреді.




Оқулық, дәптер.

Мағынаны тану
10-15

Жаңаны ашу.
Оқулықтағы 2-тапсырманы өз бетімен орындайды. Бөлшектердің орналасу заңдылығын анықтайды, оны жалғастырады. Мұғалім оқушыларға фигуралар, текшелер, санау таяқшаларымен өзінің тізбегін құрастыруды ұсынады.

Бірінші қатардағы бөлшектер орналасу заңдылығы: көк, қызыл, сары, көк, қызыл, сары т.с.с.
Екінші қатардағы бөлшектер орналасу заңдылығы: көк, екі қызыл, көк, екі қызыл, т.с.с.




Оқулық, дәптер.

15-20

Жаңаны қолдану
«Бірлесіп оқу» тәсілі. Оқулықтағы 3-тапсырманы топпен орындауды ұсынады. Фигураларды қандай тізбектілікпен орналасқанын түсіндір. Ол үшін алғашқы бес шырша бөліктерінің түстеріне мұқият қарап, қорытынды жасайды. Бірінші шыршаға қарағанда екінші шыршада қызғылт сары түс пен жасыл түске боялған бөліктердің орындары ауысқанын байқайды. Тура осылай үшінші және төртінші шыршада қызғылт сары түс пен қызыл түске боялған бөліктердің орындары ауысқанын байқайды. Осыдан бесінші және алтыншы шырша жасыл түс пен қызыл түске боялған бөліктердің орындары ауысқанын байқайды Дәптеріңе орындайды.

Фигураларды қандай тізбектілікпен орналасқанын түсіндіреді.



Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады

Оқулық, дәптер. «Бірлесіп
оқу»
тәсілі.



20-25

Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру
Оқулықтағы 4-тапсырманы орындауды ұсынады.
Фигуралардың қалай орналасқанын түсіндір. Соңғы кестені қалай толтыру керек?
Алғашқы үш кестедегі фигуралардың орналасу заңдылықтарын анықтай отырып, төртінші кестедегі фигуралар орналасуын көрсетеді.


Фигураларды қандай ретпен орналастырғанын түсіндіреді

«Жетістік баспалдағымен» өзін-өзі бағалау

Оқулық, дәптер.

25-32



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет