Сабақ «Ана тілім айбыным»



Дата14.05.2023
өлшемі21,22 Kb.
#93035
түріСабақ
Байланысты:
13-сабак Ана тілім -айбыным


Бөлім атауы: 2-бөлім: Ұлттық және
отбасылық құндылықтар.
Фонетика (Екпін,оның түрлері)

Мектеп:Ы.Алтынсарин атындағы №65мектеп-гимназия
Шаметова.Н.П

Сынып: 6- сынып

Қатысқаны Қатыспағаны

Күні

6 В,Ғ,Д,Е 30 .09.2022

Сабақтың тақырыбы

13 -сабақ «Ана тілім - айбыным»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып мінездеме, құттықтау құрастырып жазу;
6.4.2.1 екпіннің түрлерін (сөз екпіні, тіркес екпіні, логикалық екпін) сөз және сөйлем ішінде орынды қолдану

Сабақтың мақсаттары

жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып мінездеме, құттықтау құрастырып жазады екпіннің түрлерін (сөз екпіні, тіркес екпіні, логикалық екпін) сөз және сөйлем ішінде орынды қолданады

Жоспар

Сабақтың кезеңі/ уақыждгт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут

Ұйымдастыру
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Үй тапсырмасын сұрау ұйымдастыру
Ой бөліс тапсырмасын орындау

Ақпараттармен ой бөліседі

Оқушылар бір-біріне кері байланыс береді




Сабақтың ортасы
10 минут

«Миға шабуыл» әдісі
Ана тілі туралы не айтасыңдар?
Мемлекеттік тіл туралы не айтасыңдар?
Неліктен ана тілін ұлттық құндылық деп атайды?
Ұлттық тіл дегени ұғымды қалай түсінесің?

Оқушылар берілген мақалдарды жалғастырады, мағынасын ашады .









15 минут



Р1. Құттықтау жазу ережесімен оқулықтан танысамыз
-
Р2 9-тапсырма
Мұғалімдер күніне сынып жетекшілеріңе құттықтау жазу
P3
Құттықтау жазудың қандай тәртібі бар екен?
Бұл қай стильге жатады деп ойлайсыз?

Дескриптор

Білім алушы





- жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне
сай құрылымын сақтай отырып құттықтау
құрастырып жазады


Жекеленген С деңгейлі оқушыға тапсырма:
«Ана тілі » туралы мәтінді оқып, сәйкестендіру кестесін жазады
Дескриптор:
- мәтінді мазмұндайды
- айтылым дағдысын дамытады

Оқулықтағы ережемен танысады, жұпта талқылайды
Жеке жұмыста
Құттықтау ерекшелігін сақтай отырып жазады
Жекелеген оқушы тақырып бойынша мұғалім көмегімен айлымы дайындайды. Ортаға жеткізу дағдысын қалыптастырады.



Оқушылар дескрипторды қолданып өзара кері байланыс береді
Мұғалім жеке оқушыларға дескриптор бойынша кері байланыс береді

Стиль түрлері, ауызекі және көркем әдебиет стилі




Функционалдық сауаттылық дағысын дамыту

♦ стиль түрлерін тілдік құралдар арқылы ажыратады










Сабақтың соңы
5 минут



Рефлексия: Оқушылар сұрақтарға жауап бере алады:
 мен нені үйрендім?
 мен қанша мәлімет алдым?
 нені түсінбедім?
 әлі де білгім келеді?

Үйге: 31- бет, 7-тапсырма



Сұрақтарға жауап беру арқылы нені үйренгенін. Не қиындық туғызғанын айтады.








Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет