Сабақ Бөлім: Есепті шығару жолдары



бет1/4
Дата09.05.2023
өлшемі0,6 Mb.
#91397
түріСабақ
  1   2   3   4

Қысқа мерзімді жоспар
Математика 22-сабақ

Бөлім:

Есепті шығару жолдары

Мұғалімнің аты-жөні

Жайшигулова А.

Күні:

2.05.2023ж

Сынып: 3Ә

Қатысушылар саны:20

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жанама түрде тұжырымдалған есептерді шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.5.1.5** жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/ кем» «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын; тік бұрышты параллелепипедтің қырын және көлемін табуға берілген есептерді талдау және шығару

Сабақтың мақсаты

Жанама сұрақтары болатын есептерді талдайды және шығара алады.
Сызбалар бойынша есептер құрастырып шығара алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Ұйымдас-тыру,
өзін –
өзі тексеру
5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді.
Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу:
А)Үйге берілген оқу тапсырмасын тексеру.
Ә) «Ауызша жаттығу» әдісі:
43*4 105*5 47*20
406*2 320:40 906:3
124*5 450:90 840:4
-Ал бүгінгі сабағымызда өткендегідей жанама түрде тұжырымдалған есептерді шығаратын боламыз.
Оқу мақсаты жарияланады.

Ширату жаттығуларын жасайды.
Тапсырма тексертеді.Сұрақтарға жауап береді.
Тақырып
ты ашады.

«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.

Тапсыр
ма мен әріптер жазыл
ған парақшалар

Жаңа білім
35 мин

(Ұ) 1- тапсырмада тақтамен жұмыс.
1) Берілген деректерді пайдаланып, есептер құрастырыңдар.
Пойыздың бір вагонында 45 бала, бұл ересектерге қарағанда 3 есе артық. Ересектерге қарағанда неше бала артық?
Ш: 45-45:3=30
Ж: Ересектерге қарағанда 30 бала артық.
Батырхан үйден жұмысқа дейін жеңіл мәшинемен 25 минут жүреді, бұл жаяу жүргеннен 5 есе кем. Батырхан мәшинемен жүргенде қанша уақыт үнемдейді?
Ш: 25*5-25=100
Ж: Батырхан мәшинемен жүргенде 100 минут үнемдейді.
Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға:
Осындай тапсырмалар құрастыр.
(Ұ) 2- тапсырма: «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.
3) Сызбалар бойынша есептер құрастырып, оларды шығарыңдар.
А)Кітап дүкенінде бірінші айда 250 кітап, екінші айда 200 кітап сатылды. Қай айда неше кітап артық сатылды?
Ш: 250-200=50
Ж: Бірінші айда 50 кітап артық сатылды.
Ә) Кітап дүкеніне қаңтар айында 145 кітап әкелінді. Ал ақпан айында қаңтардағыдан 3 есе артық әкелінді. Екі айда барлығы неше кітап сатуға әкелінді?
Ш: 145*3+145=580
Ж: Екі айда барлығы 580 кітап сатуға әкелінді.
4) Оқыңдар. Есепті шығарғанға дейін жауабындағы сан 300-ден артық болады деп болжауға бола ма? Есепті шығарыңдар.
Театрдың жанына 150 қайың көшеті, ал терек көшеті одан 2 есе артық отырғызылды. Барлығы неше көшет отырғызылды?
Ш: 150+150*2=450
Ж: Барлығы 450 көшет отырғызылды.
Сергіту сәтінде «Достар» әні әуенімен билеп сергиді.
(Д, Ж) 3- тапсырма: «Өзіндік жұмыс» әдісі.
5) Кесте бойынша Әлияның отбасы мүшелері бос уақыттарында немен айналысқанды ұнататынын анықтаңдар. Пиктограмма бойынша сұрақтар құрастырыңдар. Оны топ мүшелеріне қойыңдар.
Ж: Отбасында 4 адам теледидар қарағанды ұнатады. Тсс.
Отбасында кімдер кітап оқығанды ұнатады? Тсс.
Ә) Өз отбасы мүшелеріңнің қандай мәдени орындарға барғанды ұнататыны туралы пиктограмма құрастырыңдар.
Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға:

Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.

-Тапсырма орындайды


-Тапсырма орындайды

Билеп сергиді.


Тапсырма орындайды







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет