Сабақ k Бөлім: Өнер Мұғалімнің аты-жөні



бет1/7
Дата23.01.2023
өлшемі1,12 Mb.
#62435
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7
Байланысты:
3сынып әдебиет19апта


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 7-сабақk



Бөлім:

Өнер

Мұғалімнің аты-жөні

Тлепеева с

Күні:

23.01

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ән өнері .Аққұс туралы аңыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру
3.2.1.1 мәтінді дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу

Сабақтың мақсаты
ватсаппен

көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі нұсқасымен салыстырады, мәтінді дауыстап түсініп оқи алады.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу:
- «Күй құдыреті» мәтінін мазмұндау, бір күйдің шығу тарихын зерттеу.
Жұмбақ:
Екі шекпен күмбірлеп,
Көңіл сазын сапырады,
Тұлпар шабыс дүмбірлеп,
Желпіндіріп отырады. (Күйші)
Оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді:
-Күйден басқа қандай құдыретті өнер бар?
-Абай атамыздың
Құлақтан кіріп, бойды алар,
Жақсы ән мен тәтті күй.
Көңілге түрлі ой салар,
Әнді сүйсең, менше сүй,-деген өлең жолдары жайлы өз пікірлерің қандай?
- Олай болса, бүгінгі сабағымызда ән құдыреті жайлы шығарманы оқитын боламыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.



  1. Жаттығу жасайды.

Оқу тапсырмасы жайлы сұрақтарға жауап береді.


Тақырыпты ашады.



«Ауызша мадақтау» әдісі:
Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!






Жаңа білім
15 мин

2 мин



Бекіту
10 мин



(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.
А)Мәтінмен жұмыс. «Аққұс туралы аңыз» мәтінін түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар.
Ә) Сөздік жұмысы:
Тау мүлгiп – тау ұйқыға кетiп.
Көл тынып – көл тып-тыныш күйге түсiп.
Аспан егiледi – аспан жылағандай күйге түседi.
Б) Мәтіндегі негізгі ойды анықта.
Оқиғаның басталуы …
Жалғасуы …
Аяқталуы …
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Шәмші жайлы білетін мәліметтерді есіңе түсіріп әңгімеле.


Сергіту сәтінде.  Сергіту сәті.
Ренжідім – тух дедім.
Шаршадым – ух дедім.
Қорықтым – ай дедім.
Қайғырдым – эй дедім.
Таңғалдым – ой дедім.
Қуандым – ха - ха - ха дедім.



(Т, Д) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.
А) Кестемен жұмыс:
1) Мәтінге сүйеніп, әннің құдіреті туралы айт. Алдында оқығаныңмен салыстыр.
2) Мәтіндегі өнер адамдары туралы берілген мәліметтерді түсініп оқы және өз бетіңше толықтыр.
Ә) Суретпен жұмыс:
Суретке зер сал. Осы сурет саған «Шәмшінің әндері» деген тақырыпта сөйлеуіңе көмектесе ме? Өзің не салар едің?
Б) Талқылау:
«Шәмшінің әндері» деген тақырыпта сөйлеуге дайындал.
• Шәмші Қалдаяқов кім?
• Оның қандай әндерін білесің?
• Халық композиторды неліктен жақсы көреді?
• Өз сөзіңді «Шәмшінің әндері мәңгі жасайды. Ән де, әнші де туған елінде құс сияқты қалықтап, биікке ұша береді» деген пафоспен аяқта.

- Мәтінді оқиды.
-Сөздікті жазып алады.
- Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

.
-Кестемен, суретпен жұмыс жасайды.


-Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді.

Дескриптор:
- Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл.
-Сөздікті жазып, жаттап алады-1балл.
- Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-2балл.


Дескриптор:
- Мәтінге сүйеніп, әннің құдіреті туралы айтады, күймен салыстырады -1балл.
Өнер адамдары туралы берілген мәліметтерді толықтырады-2балл.
-Суретті зерттеп, өз қиялымен салынатын суретін сипаттайды-1балл. «Шәмшінің әндері» деген тақырыпта әңгімелейді-2балл.

Оқулық









Кері байланыс
5 мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет