Сабақ типі Алған білімді қорытындылау



Дата06.01.2022
өлшемі60,16 Kb.
#16501
түріСабақ
Байланысты:
Сабак жоспары-3 к24 (1)




Жамбыл облысы әкімдігі білім басқармасының

«Қаратау құрылыс-техникалық колледжі» КМҚК

КГКП «Каратауский строительно-технический колледж»

управления образования Жамбылской области



ҚҚТК Ф 703-08-18

САБАҚ ЖОСПАРЫ





ЖАМБЫЛ ОБЛЫСЫ ӘКІМДІГІНІҢ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ

ҚАРАТАУ ҚҰРЫЛЫС-ТЕХНИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ

САБАҚ ЖОСПАРЫ

Металлургия (Металдардың коррозия жылдамдығын анықтау

(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы_____Арнайы технология бойынша практикум


Дайындаған педагог Жаңбырбай Мөлдір Қуанышқызы

20_ жылғы "_15_" ___12________

1.Жалпы дмәліметтер

Курс, оқу жылы, топ 0816-18-9б,3-курс

Сабақ типі Алған білімді қорытындылау



2. Мақсаты, міндеттер Металдар мен олардың құймаларын алу әдістерін меңгерте отырып, білімдерін қалыптастыру. Құймалар туралы білімдерін жетілдіре келе, қабілеттері мен дағдыларын дамытып, өздігінен жұмыс істеу дағдылары мен пәнге деген қызуғушылықтарын арттыру.

2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі: (Осы тақырып бойынша студенттің дағдысын ашып көрсету керек)

3. Сабақты жабдықтау

3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер

Сөздік,дәптер,кітап.

3.2 Техникалық құралдар, материалдар

Смартфон,компьютер,дидактикалық тапсырмалар

4. Сабақтың барысы

4.1.Ұйымдастыру кезені (Студенттерді түгелдеуе, техникалық құралдардың дайындығы мен ғаламтор желісіне кіруін тексеру)

4.2. Актуалиация-5/

1.Табиғатта ең көп таралған металл? (Темір) Ол қандай күйде кездеседі? (қослыс)

2. Кернеу қатарындағы металл белсенділіктеріне қарай қалай бөлінеді? ( ең белсеңді Li-Mg, орташа белсеңді Mg-Hg, енжар H кейін)

3. Осы белсенділігіне қарай қай металдарды өнеркәсіптік әдіспен алады? (орташа белсеңді Mg-Hg)

4.3.1. Сабақ жоспары.

1.Металдардың қосылыстарына жалпы сипаттама

2.Металдардың құймаларының түрлері


  1. Массасы 240г магний оксидін тотықсыздандыру үшін 80 г көмір жұмсалды. Түзілген металдың массасын есепте?

  2. Массасы 48 г алюминийді оттекпен тотықтырып алюминий оксидінің қандай массасын алуға болады?

  3. 170г мыс (II) сульфаты темірмен ірекеттескенде түзілген мыстың массасы?

4.3.2. Бағалау критерияларымен таныстыру

Металдарды кұймаларды алу әдістерін біле отырып, өз беттерімен берілген тапсырысты орындай алады, өздігінен жұмыс істеу дағдылары артады.



4.4.Алған білімді бекіту -7/

Силикат өндірісі.

1.Табиғатта ең көп таралған металл? (Темір) Ол қандай күйде кездеседі? (қослыс)

2. Кернеу қатарындағы металл белсенділіктеріне қарай қалай бөлінеді? ( ең белсеңді Li-Mg, орташа белсеңді Mg-Hg, енжар H кейін)

3. Осы белсенділігіне қарай қай металдарды өнеркәсіптік әдіспен алады? (орташа белсеңді Mg-Hg)

4. Металлргия дегеніміз не?(кен құрамынан металл өндірумен йралысатын өндіріс саласы

5. Егер кеннің құрамында бірнеше металдар қослыстары кездессе, оларды қалай атаймыз? ( полиметалл)

6. Алтай тауын не себепті кенді Алтай деп атаған? ( Қазақстанға қарасты жағында 900-ге жуық полиметалл кен орындары бар).

7. Металдарды алу неше топқа бөлінеді, қалай аталады ?( 1-гидрометаллургия, 2-пирометаллргия, 3- электрометаллургия ).

5. Сабақ бойынша рефлексия


«Еркін микрофон» тәсілі бойынша сабақты ауызша айтады. Білім алушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалайды және ұсыныстарын айтады.

  1. Түсіндім...

  2. Толық түсінбедім...

  3. Түсінбедім...


6. Үй тапсырмасы

Тема 5 стр. 115 №18



Ескерту: Сабақ жоспарының берілген тармақтары міндетті болып табылады. Оқытушы пән ерекшеліктерін және білім алушылардың қажеттіліктерін ескере отырып, қосымша элементтерді енгізе алады.

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет