Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру
Сабақтың мақсаты:
Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру туралы түсінік беру.
Күтілетін нәтиже:
1 Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру тәсілдерімен танысады; 2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады. 3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.
Оқыту технологиясы:
Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы.
1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру. 2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту. 3. Түстер арқылы топқа бөлу.
ІІ. Қызығушылығын ояту:
Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру туралы сұрау?
IІІ. Мағынаны тану:
І – ІІ топқа тапсырма беремін. І топқа Техника қауіпсіздігінің ережелері мен талаптары. ІІ топқа медициналық көмек пен көз талғанда жасалатын жаттығулар
Джигсо әдісін пайдалану
V. Ой толғаныс:
1. Техника қауіпсіздігінің ережелері 2. Техника қауіпсіздігінің талаптары 3. Медициналық көмек 4. Көз жаттығулары
Үш қадамды2 сұхбат әдісі арқылы.
VІ. Үйге тапсырма:
Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру
VІІ. Бағалау:
Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады.Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы
Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпараттық жүйелер және ресурстар
Сабақтың мақсаты:
Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпараттық жүйелер және ресурстар туралы түсінік беру.
Күтілетін нәтиже:
1. Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпараттық жүйелер және ресурстарымен танысады; 2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады. 3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.
Оқыту технологиясы:
Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы.
1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру. 2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту. 3. Карта арқылы топқа бөлу.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
1. Техника қауіпсіздігінің ережелері 2. Техника қауіпсіздігінің талаптары 3. Медициналық көмек 4. Көз жаттығулары
ІІІ. Қызығушылығын ояту:
Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпараттық жүйелер және ресурстар туралы сұрау?
IV. Мағынаны тану:
І – ІІ топқа тапсырма беремін. І топқа: Әлемнің ақпараттық бейнесі, ІІ топқа: Ақпараттық жүйелер, ресурстар тақырыптарын бөліп беру
Джигсо әдісін пайдалану
V. Ой толғаныс:
- «Ақпарат» термині туралы жаңадан не білдіңдер? - Ақпаратты қанша деңгейде қарастыруға болады? - Ақпараттану дегенді қалай түсінесіңдер? - Ақпараттанудың негізгі нысаны қандай? - Ақпараттық жүйелер деген ұғымды қалай түсінесіңдер? - Ақпараттық қамтамасыз етудің түрлерін атап , оларға сипаттама беріңдер?
Үш қадамды2 сұхбат әдісі арқылы.
VІ. Үйге тапсырма:
Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпараттық жүйелер және ресурстар
VІІ. Бағалау:
Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады.Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы
Білім берудің ақпараттық ресурстары туралы түсінік беру.
Күтілетін нәтиже:
1. Білім берудің ақпараттық ресурстары мен танысады; 2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады. 3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.
Оқыту технологиясы:
Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы.
1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру. 2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту. 3. Құрылғылар арқылы топқа бөлу.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
- «Ақпарат» термині туралы жаңадан не білдіңдер? - Ақпаратты қанша деңгейде қарастыруға болады? - Ақпараттану дегенді қалай түсінесіңдер? - Ақпараттанудың негізгі нысаны қандай? - Ақпараттық жүйелер деген ұғымды қалай түсінесіңдер? - Ақпараттық қамтамасыз етудің түрлерін атап , оларға сипаттама беріңдер?
ІІІ. Қызығушылығын ояту:
Білім берудің ақпараттық ресурстары туралы сұрау?
IV. Мағынаны тану:
І – ІІ топқа тапсырма беремін. І топқа: Білім берудің ақпараттық ресурстары, ІІ топқа: Білім порталдары және каталогтары
Джигсо әдісін пайдалану
V. Ой толғаныс:
- Ақпараттық ресурстардың рөлі қандай? - Білім берудің ақпараттық ресурстары деген не? - Білім берудің электрондық ресурстарының қандай ерекшелігі бар? Олардың түрлерін атаңдар? - Білім берудің электрондық ресурстарын қалай табуға болады? - Өздерің осындай ресурс түрін пайдаланасыңдар ма?
Үш қадамды2 сұхбат әдісі арқылы.
VІ. Үйге тапсырма:
Білім берудің ақпараттық ресурстары
VІІ. Бағалау:
Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады.Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы
Ақпараттық және программалық қамтамасыз етудің диалектикасы
Сабақтың мақсаты:
Ақпараттық және программалық қамтамасыз етудің диалектикасы туралы түсінік беру.
Күтілетін нәтиже:
1. Ақпараттық және программалық қамтамасыз етудің диалектикасы мен танысады; 2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады. 3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.
Оқыту технологиясы:
Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы.