Сабақтың номері Сабақтың типі: аралас Мамандық: 0111000 «Негізгі орта білім беру»



бет1/3
Дата02.11.2022
өлшемі27,83 Kb.
#46961
түріСабақ
  1   2   3

Сабақ жоспары

Модуль атауы/ пән

Қазіргі қазақ тілі

Күні:

Оқытушы:

Курс:

Топ:

Сабақтың номері

Сабақтың типі: аралас

Мамандық: 0111000 «Негізгі орта білім беру»

Біліктілік: 0111000 «Негізгі орта білім беру»



Оқыту нәтижесі
(оқу бағдарламасына сілтеме)




Сабақтың тақырыбы




Сабақтың мақсаты

Сөйлеу мүшелері және олардың қызметін, тіл дыбыстарының жасалуын меңгерту.

Бағалау критерийі
(оқу бағдарламасына сілтеме)

  • дыбыстау мүшелерінің қызметі артикуляция деп аталатынын біледі;

  • дыбыстардың артикуляциясы (жасалуы) және акустикасын (дыбысталуы) ажырата алады;

  • дыбыстаушы мүшелернің үш саладан тұратынын біледі;

  • тыныс мүшелерінің, тамақ пен дауыс шымылдығы , қуыс мүшелерінің қызметін біледі;

  • дыбыс пен әріп дегеніміз не, олардың басты айырмашылықтарын біледі;

  • дыбыстардың дауысты және дауыссыз болып бөлінетіндігін біледі.

Тілдік мақсат




Құндылықтарды игерту
(ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтарды көрсетіңіз)

Ана тіліне, тарихына, мәдениетіне, салт-дәстүріне деген сүйіспеншілігін арттыру.

Пәнаралық байланыстар

Анатомия

Алдыңғы меңгерілген

 Сауат ашу әдістері. Талдау-жинақтау әдісі.

Оқыту әдістері, тәсілдері, педагогикалық техникалар

 "Алдын ала берілген атаулар",



Қажетті құрал- жабдықтар

Слайд-презентация

Интернеттегі білім ресурстары

1. Интерактивті тақта
2. Слайд-презентация



Қолданылған әдебиеттер тізімі
(негізгі және қосымша әдебиеттер)

Ғ.Әбуханов "Қазақ тілі" (лексика, фонетика және морфология мен синтаксис)
Ш.К.Бектұров "Қазақ тілі" лексика/фонетика/ морфология/синтаксис Алматы "Атамұра" 2006

САБАҚ ЖОСПАРЫНЫҢ КОНСПЕКТІСІ

Сабақтың барысы

Уақыты (минут)

Жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

1

2

3

4

1.Ұйымдастырушы, ынталандырушы кезең




"Алдын ала берілген атаулар"
Оқытушы сабақ басында жаңа тақырып бойынша тақтаға бірнеше атау (терминдер) жазып (3-4 атау), оқушыларға олардың мағынасы, мазмұны және өзара қатынасы мен байланысы туралы ойлануын сұрайды. Оқытушының бірнеше оқушының ойы мен пікірін тыңдауына болады.

  • фонетика

  • фонеме

  • артикуляция

  • акустика

  • дыбыстау мүшелері







2. Іс- әрекет кезеңі




1. Өз бетімен лекцияны оқып, танысу.
2. Терминдер және олардың анықтамасын сәйкестендіреді.
3. "Дыбыстау мүшелері" тақырыбында сызба жасау.
4. Дыбыстау мүшелері және олардың қызметін сәйкестендіру.
5. Кластерлер әдісі (жүзімнің шоқтары деген мағынада қолданылған) - идеялар мен ақпаратардың арасындағы байланыстарды айқындауға арналған жазба кестелер.
Негізгі тақырып (тірек сөз, басты идея) тақтаның ортасындағы шеңберге жазылады да, одан туындаған тақырыптар оның жан-жағна жазылып, шеңберленеді. Оқушылар оларды бір-біріне сызықтармен қосады да, өзара байланыстары туралы әңгімелейді.
Тақырыпшалардың байланыстары туралы сұрақтар құрастырып, оларға жауап іздеген де тиімді.




3. Сабақты қорытындылау мен рефлексия




«Сұрақты қағып ал». Студенттер бұршақ (фасол) салынған қапты лақтырып, жаңа тақырыпқа қатысты бір-біріне сұрақтар қояды, жауап береді.




Саралау
Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсыр-маны күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау
білімалушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау
ережелері
АКT‐мен байланыс
Құндылықтармен
байланыс










Рефлексия
(сабақ бойынша оқытушы жүргізеді)
Сабақ мақсаттары / оқыту мақсаттары нақты болды ма? Оқушылар бүгін нені оқып білді? Оқу ортасы қандай болды? Саралау бойынша менің жоспарланған жұмысым сəтті болды ма? Мен мерзімдерден ауытқып кеткен жоқпын ба? Мен өз жоспарымда қандай өзгертулерді жасадым жəне неліктен?

Төмендегі бос орынды өз сабағыңыз бойынша рефлексия жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақта бағандағы өзіңіздің сабағыңыз туралы ең өзекті сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау (оқытушы өзіне жүргізеді)
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Келесі сабағымды жетілдіру үшін топ немесе жекелеген оқушылар туралы нені анықтадым? Қандай нәрсеге көңіл бөлу керек?




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет